הג'יהאד האסלאמי: נחריף הירי על ישראל

בארגון הטרור העזתי מאיימים להחריף את הירי על ישראל, אם צה"ל ימשיך לתקוף מטרות בעזה וקורא לחמאס להצטרף ללחימה. "יש בידינו הזמן והכוח להמשיך בלחימה עם ישראל, יהיה המחיר אשר יהיה", אמר הלילה סגן מזכ"ל הארגון, "ישראל היא שפתחה בהסלמה ועליה מוטל להפסיק ראשונה את התוקפנות"

הזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי משגרת הלילה איום מפורש לעבר ישראל. בהודעה שפרסם הארגון צוין כי "אם צה"ל ימשיך לתקוף מטרות בעזה, אנשינו יחריפו את הירי לעבר ישראל".

כל העדכונים על ההסלמה בדרום - בחדשות 2 בפייסבוק

במקביל, ממשיכים בג'יהאד לנסות ולרתום גם את חמאס לסבב הלחימה. "יש בידינו הזמן והכוח להמשיך בלחימה עם ישראל, יהיה המחיר אשר יהיה, וכרגע אין כל שיח להפסקת האש עם ישראל שהחלה בעימות", אמר סגן מזכ"ל הג'יהאד האסלאמי, זיאד נח'אלה.

"אין מקום לרגיעה או למאמצי תיווך כלשהם והודענו למצרים כי נמשיך בהתקפות נגד ישראל", אמר נח'אלה והוסיף כי "ישראל היא שפתחה בהסלמה ועליה מוטל להפסיק ראשונה את התוקפנות". עוד הוסיף כי "רק לאחר מכן יבחן ארגונו אפשרות להפסקת אש". ואילו מנהיג הארגון חאלד אל בטש, קרא אמש לבני עמו "לא להיכנע ולהמשיך להגיב לתקיפות האויב".

חמאס לישראל: אל תבחנו את הגבולות

בניסיון להדוף את הביקורת על העובדה שמדובר בעימות הראשון מסוגו בו מנהלת ישראל מערכה מול ארגונים חמושים בעזה - הג'יהאד האיסלאמי ו-וועדות ההתנגדות העממית, כשחמאס מחוץ למשוואה, טען אמש אחד מבכירי הארגון בעזה, מושיר אל-מסרי, כי חמאס דווקא כן פועל מסייע בהגנה על תושבי הרצועה. "גדודי 'עז א-דין אל-קסאם' נמצאים בשטח ומבצעים פעולות התנגדות בדרכים שונות, הרחק מעיני התקשורת", אמר אל-מסרי.

בהודעה רשמית מטעם הארגון שפורסמה אמש, נכתב: "על ישראל להיזהר מהמשך התוקפנות נגד העם הפלסטיני. כל האופציות מונחות על השולחן בהגנה על עמנו. האחריות במלואה להשלכות ההסלמה הזאת היא על ישראל, אנחנו לא נשב בחיבוק ידיים. זכותם של פלגי ההתנגדות להגן על עצמם אל מול הטרור הציוני".

כל העדכונים האחרונים על ההסלמה בדרום: 

צפו: מחסן אמל"ח מותקף מהאוויר - ובוער

הירי לא פוסק: שני מטחי גראד יורטו בשמי באר שבע ואשדוד

חתונה בצל הגראדים: "אף אחד לא שמע את האזעקות"