חייל נמצא מת ברכב סמוך לגבול עזה; ההערכה: שאף גז רעיל

חייל צה"ל בן 20 אותר לפנות בוקר ללא רוח חיים ברכב צבאי ממוגן, שעה שהמתין לכוחות שפעלו באזור גבול ישראל-רצועת עזה - כך הותר הערב לפרסום. ההערכה בצה"ל היא כי החייל, שהיה אמור להשתחרר מהצבא בעוד שבועיים, שאף גז רעיל בזמן ההמתנה ברכב - ומת. הודעה נמסרה למשפחתו. מצ"ח פתחה בחקירה

החייל נמצא מת ברכב הממוגן. צילום ארכיון (חדשות 2)

הותר לפרסום: חייל צה"ל נמצא לפנות בוקר ללא רוח חיים ברכב ממוגן סמוך לגבול ישראל-רצועת עזה. הודעה נמסרה למשפחתו. ההערכה בצבא היא כי החייל, שהמתין לכוחות שפעלו בשטח, שאף גז רעיל בתוך הרכב - ומת.

בשעות הבוקר המוקדמות לא השיב החייל לקריאות אליו ברשת הקשר, מה שהעלה את חשש המפקדים שמא נחטף או נפצע. לכוחות ששבו מהפעילות בשטח לקח זמן לפרוץ לרכב בו שהה החייל, מאחר ומדובר ברכב ממוגן היטב. בזמן ניסיונות הפריצה לרכב - החייל לא השיב לקריאות החיילים מחוצה לו.

גורמי צבא אמרו כי לא נפסלת האפשרות שהחייל הלך לישון בכלי הרכב כשהמנוע דולק ותוך כדי שינה נשם גזים רעילים שהובילו למותו, אולם בצה"ל ימתינו לסיום חקירת מצ"ח של האירוע.

בעוד שבועיים צפוי היה החייל, בן 20, להשתחרר משירות סדיר בצה"ל. מדובר צה"ל נמסר הערב בתגובה: "הבוקר נמצא חייל ללא רוח חיים ביישוב בני נצרים. הודעה נמסרה למשפחתו. בנושא נפתחה חקירת מצ"ח ועם סיומה יועברו ממצאיה לבחינת הפרקליטות הצבאית".

כל העדכונים על ההסלמה בדרום - בחדשות 2 בפייסבוק