נתניהו ללוחמי "כיפת ברזל": "מסיר את הכובע של עם ישראל בפניכם"

ראש הממשלה קיים היום סיור בדרום הארץ, פגש ראשי רשויות וצפה בסיכול בזמן אמת של טילי גראד שנורו מרצועת עזה. לחיילי הסוללה אמר נתניהו: "אתם עושים עבודה יוצאת מן הכלל, אני מסיר את הכובע של עם ישראל בפניכם", והבטיח: נמשיך למגן את יישובי הדרום

ראש הממשלה בנימין נתניהו ערך היום סיור בדרום הארץ, במהלכו קיבל סקירות ביטחוניות מסגן הרמטכ"ל האלוף יאיר נווה וממפקד חיל האוויר האלוף עידו נחושתן. במהלך הסיור ביקר נתניהו בסוללת "כיפת ברזל", והשתתף בישיבת מועצה של עיריית אשדוד, במסגרתה התקיימה הערכת מצב.

לקבלת עדכונים שוטפים על ההסלמה בדרום - הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נתניהו הודה לראשי הרשויות הדרום והבטיח שתהליך השיפור במיגון העורף יימשך, בין השאר באמצעות הצטיידות במערכות כיפת ברזל נוספות. הוא צפה בזמן אמת ביירוט של טיל גראד ששוגר מרצועת עזה לעבר אחד מיישובי הדרום. "אתם עושים עבודה יוצאת מן הכלל, אני מסיר את הכובע של עם ישראל בפניכם", אמר נתניהו לחיילים המשרתים בסוללת "כיפת ברזל".

במהלך הביקור, אמר ראש הממשלה: "באתי לכאן להזדהות עם התושבים ולהביע הערכה לצה"ל ולשב"כ על העבודה מצוינת. ההנחיה שלי היא להכות בכל מי שמתכנן לפגוע בנו. צה"ל מנחית מכות קשות על ארגוני הטרור. השילוב בין היכולת ההתקפית, היכולת ההגנתית והחוסן האזרחי - הוא שילוב מנצח ויש לנו אותו".

"במקביל להשיגים מרשימים של 'כיפת ברזל' אני קורא לאזרחים להמשיך ולהישמע להוראות פיקוד העורף", הוסיף נתניהו והדגיש כי תגובת צה"ל תימשך. "נמשיך לפעול ככל שנדרש", אמר.

"אנחנו עדיין בכוננות" 

נתניהו התייחס למצב בדרום גם הבוקר בפתח ישיבת הממשלה. "ביום שישי חוסל רב מחבלים שארגן פיגועים רבים נגד מדינת ישראל. הוא היה בעיצומה של פעולה נוספת. פעולת טרור שכוונה לגבול הדרומי שלנו המשותף עם מצרים. אנחנו עדיין בכוננות אל מול אפשרות של פיגוע משם, הנחיתי לסגור את כביש הגבול עם מצרים", אמר נתניהו.

"אין ספק שהפעולה של צה"ל שיבשה את ההתארגנות הזאת, ימים יגידו עד כמה. צה"ל מכה בהם בעוצמה. אני רוצה לשבח את הפעולה שלו ושל זרועות הביטחון והמודיעין. אנחנו גבינו מהם מחיר יקר ועדיין גובים, וכמובן שנפעל ככל שנידרש", הדגיש ראש הממשלה.

לדברי נתניהו, "המערך של 'כיפות ברזל' מוכיח את עצמו היטב ואנחנו נדאג כמובן להרחיב אותו בחודשים ובשנים הקרובות. הכוח החזק ביותר שעומד לרשותנו הוא קודם כל כוח העמידה של התושבים, של ראשי הרשויות ,של אזרחי ישראל, של ממשלת ישראל".

"אנחנו נוקטים באמצעי המיגון הדרושים, אבל גם באמצעי התקיפה, ואין לי שום ספק שבשילוב הזה ובחוסן הפנימי הדרוש אנחנו נוסיף לגבור על איומי הטרור הללו סביבנו", הבהיר ראש הממשלה.