צפו: הרמז של נתניהו הבוקר לתקיפה בסוריה?

ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח הבוקר את ישיבת הממשלה וייתכן שרמז על התקיפה שאירעה מאוחר יותר בסוריה. "אנו עוקבים אחר המתרחש במזרח התיכון", אמר נתניהו, "נטפל באתגרים האלו שלא לוקחים פסק זמן". בישראל עדיין לא התקבל אישור לדיווחים שמגיעים מסוריה ומחיזבאללה

ישיבת הממשלה המצומצמת התכנסה הבוקר (ראשון) בירושלים, וניתן להסיק שראש הממשלה בנימין נתניהו אולי בחר לרמוז במהלכה על התקיפה הצפויה שאירעה מאוחר יותר היום בסוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו עוקבים בקשב רב אחרי מה שמתרחש במזרח התיכון", אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה. "אנחנו נישאר כל הזמן עם היד על הדופק ונטפל באתגרים האלו שלא לוקחים פסק זמן. אנחנו נטפל בהם באותה אחריות שטיפלנו בהם עד עכשיו".

עם זאת, יש לציין כי לדיווח לא התקבל כל אישור מגורם ישראלי. הטלוויזיה הממלכתית בסוריה וארגון חיזבאללה הם אלו שדיווחו הערב כי מטוסי קרב ישראלים תקפו שני מתחמים צבאיים סמוך לבירת סוריה דמשק.

מהדיווחים עולה כי אחד המתקנים שהותקף, נמצא סמוך לנמל התעופה הבינלאומי בדמשק. במתקן זה מפתח הצבא הסורי נשק כימי וכן פיתוחים שונים בתחום הטילים. במקום נמצאים גם מחסנים גדולים של טילים ותחמושת. המטרה הזו הותקפה גם בחודש מאי 2013.

אחת מהמטרות שהותקפה בסוריה (האופוזיציה הסורית)

המטרה השנייה שהותקפה, כך על פי הדיווחים, היא מתחם צבאי באזור דימאס - סמוך לכביש ביירות-דמשק הישן. על פי עדויות שונות, לפחות עשרה הדי פיצוצים נשמעו במקום.

אזרחים המתגוררים סמוך לאזור התקיפה סיפרו כי שמעו מספר הדי פיצוצים עזים. הטלוויזיה הסורית הודיעה כי צבא סוריה הגיב בירי נ"מ לעבר כלי הטיס. אחר הצהריים דיווחו תושבים בקריית שמונה על שובלי מטוסים שנראו בשמיים. בשלב זה לא נמסרו הנחיות מיוחדות לתושבי הצפון.