צפו: רגע פגיעת הגראד בבית הספר בבאר שבע

מערכת "כיפת ברזל" הצליחה ליירט אחה"צ רקטת גראד אחת, אך פיספסה את הרקטה השניה שפגעה בבית ספר יסודי בעיר. תושב העיר צילם את היירוט ואת רגע הפגיעה מהמרפסת שלו: "היו שני טילים של כיפת ברזל שעפו לשמיים ונעלמו, ואז ראינו פיצוץ". מחר: אין לימודים ביישובי הדרום

מלחמה לעיני התושבים: סרטון שצילם הערב גולש חדשות 2 בפייסבוק מתעד סיכול רקטת גראד ששוגרה מרצועת עזה לעבר העיר באר שבע, על ידי מערכת "כיפת ברזל", ואת פגיעת הרקטה השניה בעיר. בתיעוד נראים שני שובלים של טילי "כיפת ברזל" משוגרים בדרכם לשתי רקטות גראד שבאוויר - האחת יורטה, והשנייה פגעה בעוצמה בבית ספר יסודי בבאר שבע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בסביבות השעה 16:00 שמעתי את האזעקה, לקחתי את הטלפון, יצאתי לחלון והפעלתי את המצלמה", סיפר הערב רפי ברי, תושב באר שבע וגולש חדשות 2 בפייסבוק. "ראיתי שני טילים של כיפת ברזל עפים לשמיים ונעלמים, ואז שמעתי פיצוץ והרגשתי הדף. אנשים רצו לכיוון הפגיעה ובתוך דקות ספורות היו סירנות של כל כוחות הביטחון".

ברי מבקש לעשות שימוש הסברתי למדינות העולם בסרטון שצילם. "אני מקווה שהסרטון זה יראה לעולם כולו מה עובר על מדינת ישראל ומה עובר עלינו בדרום, יום-יום", אמר.

במערכת הביטחון אומרים כי הפגיעה בבית הספר בבאר שבע נגרמה כתוצאה מכשל טכני במערכת "כיפת ברזל". בסך הכל יורטו עד כה 40 רקטות באמצעות מערכת ההגנה, כך שבצה"ל אומרים כי "זליגה" של רקטה אחת היא בגדר הסביר, וכי אין הדבר מעיד על הצלחת הרקטה או על כישלון המערכת.

גם מחר אין לימודים באשקלון, ב"ש ואופקים

בינתיים, המצב בדרום אינו מאפשר את קיומם של לימודים מחר באזור הדרום. בהערכות מצב משותפות לרשויות בדרום ואנשי פיקוד העורף, הוחלט על השבתת הלימודים בבאר שבע, אשקלון, אשדוד, קרית גת, קרית מלאכי, יבנה, גן יבנה ואופקים גם מחר, ולמעשה בכל היישובים שנמצאים בטווח של בין 7-40 ק"מ מרצועת עזה.

בשעות הצהריים נמנע אסון גדול, כאשר רקטת גראד פגעה פגיעה ישירה בבית ספר בבאר שבע. אב הבית של בית הספר שספג פגיעה סיפר לחדשות 2 באינטרנט בזירת האירוע: "שמעתי בום, רצתי למקלט וראיתי רסיסים באוויר. מההדף ישר ידעתי שזה כאן. פה ממול זה הבית כנסת, פה עובדים בגינה, תלמידים עוברים פה כל יום - נס גדול קרה כאן. הכל בזכות ראש העיר שביטל את הלימודים".

מוקדם יותר סיפרה אבישג אבטובי, מנכ"לית עיריית באר שבע, כי כל עוד הירי מעזה יימשך, בבאר שבע לא יתקיימו לימודים בכל מוסדות החינוך, כולל האוניברסיטה ובתי הספר של החינוך המיוחד. "נפגענו ממטח של רקטות, אחת מהן נחתה בתוך מתחם של בי"ס יסודי ואין ספק שזה מגביר את ההיערכות שלנו להמשך היום ומחר".

בהכנת הידיעה השתתפו כתבינו עזרי עמרם, ניר דבורי ותמיר סטיינמן

הסלמה בדרום - עדכונים אחרונים בחדשות 2 באינטרנט:

"תלמידים עוברים כאן כל יום, זה נס"

מטח גראדים לבאר שבע: פגיעה ישירה בבי"ס ובשכונת מגורים

רה"מ נתניהו: "אנו עדיין בכוננות מול ניסיון פיגוע"

ראש העיר ב"ש: "אנו נמצאים בג'ונגל"

תיעוד: כך מיירטת כיפת ברזל רקטות

ברק: להציב כיפת ברזל גם בצפון

250 אלף תלמידים נשארים בבית

החשש: רקטות לעבר גוש דן

דובר צה"ל: "ייתכן ועוד ימי קרב נוספים לפנינו"

הנחיות פיקוד העורף המעודכנות לתושבי הדרום