מטח גראדים לבאר שבע: פגיעה ישירה בבית ספר

בירת הנגב סופגת פגיעה ישירה לראשונה מאז החלה הלחימה. "כיפת ברזל" יירטה רקטת גראד ששוגרה לעבר העיר, אך הרסיסים פגעו בלב שכונת מגורים וגרמו לנזק. מספר בני אדם לקו בחרדה, כולל אישה בהיריון. דקות לאחר מכן פגעה רקטה נוספת פגיעה ישירה בבית ספר, שהיה נטוש. אין נפגעים. במהלך היום נורו 40 רקטות, 10 מהן יורטו

לראשונה מאז החל סבב הלחימה הנוכחי בדרום, פגיעה חמורה ראשונה בלב באר שבע: רסיסים מרקטת גראד שיורטה על ידי מערכת "כיפת ברזל" פגעו בלב שכונת מגורים בבאר שבע. מספר בני אדם לקו בחרדה, בהם אישה בהיריון. דקות לאחר מכן פגעה רקטת גראד נוספת בבית ספר בעיר, שהיה נטוש. לא היו נפגעים במקום.

כל העדכונים על ההסלמה בדרום - עכשיו בחדשות 2 בפייסבוק

בשעות הצהריים נורה מטח רקטות לעבר באר שבע. סוללת "כיפת ברזל" המוצבת סמוך לעיר יירטה את אחד הגראדים, אולם רסיסים מהיירוט נחתו באמצע כביש במרכזה של שכונת מגורים, סמוך לבית פרטי. כתוצאה מהפגיעה נגרם נזק כבד למספר בתי מגורים, ומספר בני אדם לקו בחרדה, בהם גם אישה בהיריון.

כוחות גדולים של משטרה, מד"א וחיילי פיקוד העורף הוזעקו לזירה והחלו להעניק טיפול לנפגעים בשטח ולפנות את רסיסי הטיל שנפלו בלב השכונה. נזק כבד נגרם לאחד הבתים הסמוכים לנפילה ולכלי רכב שעמדו במקום. מפקד משטרת באר שבע, סנ"צ תומר בדש, אמר בזירת האירוע כי "הנפילה הזו הייתה כמעט עשרה מטר מבית מגורים. עשרה מטר ימינה או שמאלה - זה היה יכול להיות סיפור אחר לגמרי".

בעל הבית שנפגע, פסח סנטור, סיפר לחדשות 2 באינטרנט דקות לאחר הפגיעה כי "היתה אזעקה, הבת שלי התקשרה אלי בוכה ואמרה שהכל התמוטט", והסביר כי למרות שהם רגילים למצב, הם עדיין המומים מהפגיעה בביתם.

באמצע הטיפול בזירת האירוע: גראד נוסף בסמוך

כעבור דקות ספורות החרידה אזעקה נוספת את אותה השכונה שספגה את הגראד הראשון. בית ספר המרוחק מספר קילומטרים מזירת הפגיעה הראשונה ספג פגיעה ישירה, אולם למרבה המזל - לא היה בו איש וכך לא היו נפגעים. גם מבני ציבור נוספים בסמוך, כולל בית כנסת, ספגו פגיעת רסיסים. רקטה נוספת שלא התפוצצה נמצאה בסמוך, מטרים ספורים מבניין מגורים. כוחות הצלה גדולים נמצאים בזירת האירוע.

אב הבית של בית הספר שספג פגיעה סיפר לחדשות 2 באינטרנט בזירת האירוע: "שמעתי בום, רצתי למקלט וראיתי רסיסים באוויר. מההדף ישר ידעתי שזה כאן. פה ממול זה הבית כנסת, פה עובדים בגינה, תלמידים עוברים פה כל יום  - נס גדול קרה כאן. הכל בזכות ראש העיר שביטל את הלימודים".

תושב נוסף של השכונה תיאר את רגע נפילת הגראד: "בדיוק חזרתי מהעבודה. הילדה הקטנה שיחקה בסלון ופתאום החלון התנפץ עליה. כולם נכנסו לפאניקה והתחילו לצרוח. המזל שלנו הוא שרוביק (דנילוביץ', ראש העיר) לקח את ההחלטה הנכונה. לך תדע איזה אסון היה יכול לקרות פה, הילדים משחקים פה בשעות האלה בדיוק".

הרמטכ"ל: נמשיך להגיב בעוצמה  

כ-40 רקטות נורו מאז שעות הבוקר מרצועת עזה, כש-10 מהן יורטו על-ידי מערכת "כיפת ברזל", ובצה"ל מבהירים כי בכוונתם להמשיך ולתקוף את חוליות הטרור ואתרי השיגור ברצועת עזה.

"צה"ל הגיב וימשיך להגיב בעוצמה וברגישות נגד כל ירי לעבר ישראל", כך אמר הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ, "חמאס וארגוני טרור אחרים ממשיכים בהתעצמות מטרידה שאחריה אנו עוקבים. אנו לא מעוניינים בהסלמה, אך החמאס הוא הריבון בעזה", הוסיף. הרמטכ"ל אמר את הדברים בטקס חילופי מפקד פיקוד המרכז - כאשר אלוף ניצן אלון ייכנס לתפקיד במקום אלוף אבי מזרחי.

מאז תחילת הירי בסוף השבוע יירטה מערכת "כיפת ברזל" 38 רקטות. בנוסף, צה"ל מעדכן כי
מתחילת האירועים תקף חיל האוויר 22 יעדים ברצועת עזה, מתוכם - 14 סיכולים של ניסיונות ירי תלול מסלול ו-8 מחסנים לייצור אמצעי לחימה, מחסנים לאחסון אמצעי לחימה ובורות שיגור.  

לפחות שני מחבלים נהרגו ושלושה נפצעו בתקיפה נרחבת של חיל האוויר הבוקר, שמנעה שיגור טילים נוסף לדרום. הפלסטינים מדווחים שאחד ההרוגים בתקיפה הבוקר הוא נער בן 12. בכך מגיע מספר הפלסטינים שנהרגו מאז יום שישי בתקיפות צה"ל ל-20. 

בהכנת הידיעה השתתפו עזרי עמרם, תמיר סטיינמן, ניר דבורי, רוני דניאל ואהוד יערי

הסלמה בדרום - עדכונים אחרונים בחדשות 2 באינטרנט:

רה"מ נתניהו: "אנו עדיין בכוננות מול ניסיון פיגוע"

ראש העיר ב"ש: "אנו נמצאים בג'ונגל"

תיעוד: כך מיירטת כיפת ברזל רקטות

ברק: להציב כיפת ברזל גם בצפון

250 אלף תלמידים נשארים בבית

החשש: רקטות לעבר גוש דן

דובר צה"ל: "ייתכן ועוד ימי קרב נוספים לפנינו"

צה"ל לתושבי הדרום: הישארו קרוב למרחבים המוגנים

רוני דניאל בפרשנות: צה"ל חותר לפגיעה - לא לרגיעה

אהוד יערי בפרשנות: חמאס לא רוצה בהסלמה