רה"מ נתניהו: "אנו עדיין בכוננות מול ניסיון פיגוע"

בפתח ישיבת הממשלה השבועית הדגיש ראש הממשלה כי ישראל גבתה מחיר יקר מארגוני הטרור וכי תמשיך לפעול "ככל שנידרש". נתניהו הדגיש: "מערך 'כיפות ברזל' מוכיח את עצמו היטב ואנחנו נדאג להרחיב אותו"

הדרום תחת אש: ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בפתח ישיבת הממשלה השבועית להסלמה באזור בדרום, והדגיש כי ארגוני הטרור עדיין מנסים לבצע פיגוע בשטח ישראל. זמן קצר לפני דבריו בישיבת הממשלה תקף חיל האוויר חוליה נוספת ששיגרה מוקדם יותר רקטות לעבר אשדוד. מצה"ל נמסר כי אחד מחברי החוליה נהרג בתקיפה.

לקבלת עדכונים שוטפים על ההסלמה בדרום - הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך הישיבה אמר נתניהו: "ביום שישי חוסל רב מחבלים שארגן פיגועים רבים נגד מדינת ישראל. הוא היה בעיצומה של פעולה נוספת. פעולת טרור שכוונה לגבול הדרומי שלנו המשותף עם מצרים. אנחנו עדיין בכוננות אל מול אפשרות של פיגוע משם, הנחיתי לסגור את כביש הגבול עם מצרים".

"אין ספק שהפעולה של צה"ל שיבשה את ההתארגנות הזאת, ימים יגידו עד כמה. צה"ל מכה בהם בעוצמה. אני רוצה לשבח את הפעולה שלו ושל זרועות הביטחון והמודיעין. אנחנו גבינו מהם מחיר יקר ועדיין גובים, וכמובן שנפעל ככל שנידרש", הדגיש ראש הממשלה.

לדברי נתניהו, "המערך של 'כיפות ברזל' מוכיח את עצמו היטב ואנחנו נדאג כמובן להרחיב אותו בחודשים ובשנים הקרובות. הכוח החזק ביותר שעומד לרשותנו הוא קודם כל כוח העמידה של התושבים, של ראשי הרשויות ,של אזרחי ישראל, של ממשלת ישראל".

"אנחנו נוקטים באמצעי המיגון הדרושים, אבל גם באמצעי התקיפה, ואין לי שום ספק שבשילוב הזה ובחוסן הפנימי הדרוש אנחנו נוסיף לגבור על איומי הטרור הללו סביבנו", הבהיר ראש הממשלה.

ברק: כיפת ברזל - גם בצפון

גם הבוקר נמשך הירי לעבר הדרום: מאז שעות הבוקר יורטו רקטות שנורו לעבר מרכזי הערים אשדוד, אשקלון ובאר שבע. רקטות נושפות נפלו בשטחים פתוחים בבאר טוביה, המועצה האזורית אשכול ובני שמעון. בכל המקרים לא דווח על נזק או על נפגעים.

מוקדם יותר מסר שר הביטחון אהוד ברק כי בכוונתו לדרוש פעם נוספת להגדיר את מערכת היירוט הרב שכבתית כפרויקט חירום לאומי, כדי להבטיח שיואץ ביצוע ופריסת כיפת ברזל, והשלמת פיתוח ופריסה בשנים הקרובות של "שרביט קסמים".

"יש להבטיח שהמערכות תיפרסנה בלוח הזמנים הקצר ביותר האפשרי, כדי לספק לכלל אזרחי המדינה את ההגנה שהם ראויים לה כנגד איום רקטות וטיליים, גם מהצפון ולא רק מהדרום", אמר השר. בשיחה עם אנשי משרד הביטחון הבוקר הוסיף ברק כי "ההצלחה הגדולה של כיפת ברזל ביירוט הרקטות שנורו לעבר ערי ישראל ביומיים האחרונים, תורמת לביטחון של אזרחי ישראל ולהרתעה בחופש הפעולה של ההנהגה".

20 הרוגים בתקיפות צה"ל ברצועה

מאז תחילת הירי בסוף השבוע יירטה מערכת "כיפת ברזל" 32 רקטות. בנוסף, צה"ל מעדכן כי מתחילת האירועים חיל האוויר תקף 21 יעדים ברצועת עזה בהם אתרי שיגור של ירי תלול מסלול לעבר ישראל, שמונה מחסני אמצעי לחימה, מחסנים לייצור אמצעי לחימה ובורות שיגור.  

לפחות שני מחבלים נהרגו ושלושה נפצעו בתקיפה נרחבת של חיל האוויר הבוקר, שמנעה שיגור טילים נוסף לדרום. הפלסטינים מדווחים שאחד ההרוגים בתקיפה הבוקר הוא נער בן 12. בכך מגיע מספר הפלסטינים שנהרגו מאז יום שישי בתקיפות צה"ל ל-20. 

הסלמה בדרום - עדכונים אחרונים בחדשות 2 באינטרנט:

מטח גראדים לבאר שבע: פגיעה ישירה בבי"ס ובשכונת מגורים

ראש העיר ב"ש: "אנו נמצאים בג'ונגל"

תיעוד: כך מיירטת כיפת ברזל רקטות

ברק: להציב כיפת ברזל גם בצפון

250 אלף תלמידים נשארים בבית

החשש: רקטות לעבר גוש דן

דובר צה"ל: "ייתכן ועוד ימי קרב נוספים לפנינו

צה"ל לתושבי הדרום: הישארו קרוב למרחבים המוגנים

הנחיות פיקוד העורף המעודכנות לתושבי הדרום

רוני דניאל בפרשנות: צה"ל חותר לפגיעה - לא לרגיעה

אהוד יערי בפרשנות: חמאס לא רוצה בהסלמה

"כיפת ברזל" השמידה שליש מהרקטות שנורו

בעקבות ההסלמה: אין לימודים ביישובי הדרום

החמאס והג'יהאד: "נלמד את ישראל לקח"

חיסול כפול בעזה של פעילי ג'יהאד

הג'יהאד מציג: ירי לעבר ישראל

ראש מועצת אשכול: "הממשלה הפקירה תושבי עוטף עזה"