הבוקר: 250 אלף תלמידים נשארים בבית

הירי מרצועת עזה נמשך ולאחר הערכת מצב שקיימו אמש בפיקוד העורף יישארו הבוקר למעלה מ-250 אלף תלמידים וסטודנטים בדרום הארץ בביתם. באוניברסיטת בן גוריון לא יתקיימו הלימודים והמבחנים. במכללת ספיר הלימודים יתקיימו כסדרם. הסטודנטים זועמים על ההחלטה: "מפקירים אותנו"

התלמידים נשארים בבית, ארכיון (AP)

בפיקוד העורף הורו על השבתת לימודים בכל היישובים הנמצאים בטווח של בין 7-40 ק"מ מרצועת עזה. 250 אלף תלמידים וסטודנטים ייאלצו להעביר יום נוסף במקלטים כתוצאה מירי הרקטות שנמשך גם הבוקר.

הבוקר: צה"ל תקף ברצועה: מחבל נוסף נהרג

בתום הערכת מצב שקיימו אמש ראשי הרשויות עם אנשי פיקוד העורף, הוחלט שלא לקחת סיכון ולבטל את הלימודים גם ביישובים יבנה, גן יבנה, אשדוד, אשקלון, קרית גת, קרית מלאכי, נתיבות ואופקים. גם באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע ובמכללות בדרום לא תתקיים מחר פעילות. לעומת זאת, ביישובי עוטף עזה הסמוכים לגדר יתקיימו הלימודים כרגיל.

בהודעה שפרסם פיקוד העורף נמסר כי הלימודים ביישובים הנמצאים בטווח של 0-7 ק"מ מרצועת עזה יתקיימו כסדרם. זאת מכיוון שכיתות הלימוד ביישובים הסמוכים ביותר לרצועה ממוגנות.

ביישובים הנמצאים בטווח של 7-40 ק"מ מרצועת עזה לא יתקיימו לימודים. אולם, ברשויות המועצה האזורית נחל שורק ובמועצה האזורית ברנר יתקיימו לימודים (למעט הישובים בניה וקדרון, בהם לא יתקיימו לימודים).

בעקבות הערכת מצב שהתקיימה אמש עם פיקוד העורף, הוחלט כי לא יתקיימו הלימודים באוניברסיטת בן גוריון. המבחנים לא יתקיימו אף הם וקרנבל הפורים שהיה אמור להתקיים על ידי אגודת הסטודנטים התבטל אף הוא למגינת ליבת של הסטודנטים.

הסטודנטים במכללת ספיר זועמים על ההחלטה לקיים לימודים

במכללת ספיר הוחלט, לאחר הערכת מצב שנערכה בהתאם להנחיות פיקוד העורף, כי הלימודים יתקיימו כסדרם. ההחלטה זכתה לתגובות קשות מצד סטודנטים רבים שחשים כי מפקירים אותם.

הסטודנטים במכללת ספיר הביעו את זעמם על ההחלטה בעמוד הפייסבוק הרשמי של המכללה. "מה עם התלמידים שייאלצו לנסוע במשך חצי שעה מאשדוד", כתב אחד הסטודנטים בתמיהה.

"הבהרתי בצורה חד משמעית שכאשר יש טילים - אין לימודים. זו הנוסחה. אנחנו לא מהמרים בחיי אדם. לא יקרה שום דבר. כשתהיה הפוגה נחזור לשגרה. הצבא יעשה את עבודתו, ואנחנו נעשה את שלנו" - כך אמר אמש ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', בראיון לחדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסלמה בדרום - עדכונים אחרונים בחדשות 2 באינטרנט:

מטח גראדים לבאר שבע: פגיעה ישירה בבי"ס ובשכונת מגורים

רה"מ נתניהו: "אנו עדיין בכוננות מול ניסיון פיגוע"

ראש העיר ב"ש: "אנו נמצאים בג'ונגל"

תיעוד: כך מיירטת כיפת ברזל רקטות

ברק: להציב כיפת ברזל גם בצפון

250 אלף תלמידים נשארים בבית

החשש: רקטות לעבר גוש דן

דובר צה"ל: "ייתכן ועוד ימי קרב נוספים לפנינו

צה"ל לתושבי הדרום: הישארו קרוב למרחבים המוגנים

הנחיות פיקוד העורף המעודכנות לתושבי הדרום

רוני דניאל בפרשנות: צה"ל חותר לפגיעה - לא לרגיעה

אהוד יערי בפרשנות: חמאס לא רוצה בהסלמה

"כיפת ברזל" השמידה שליש מהרקטות שנורו

בעקבות ההסלמה: אין לימודים ביישובי הדרום

החמאס והג'יהאד: "נלמד את ישראל לקח"

חיסול כפול בעזה של פעילי ג'יהאד

הג'יהאד מציג: ירי לעבר ישראל

ראש מועצת אשכול: "הממשלה הפקירה תושבי עוטף עזה"