"כיפת ברזל" השמידה שליש מהרקטות שנורו לשטח ישראל

את מספר הנפגעים המועט בסבב ההסלמה הנוכחי אפשר וצריך לזקוף לזכות מערכת כיפת ברזל - שיירטה עד עתה קרוב ל-30 רקטות שכוונו למרכזי הערים בדרום. "הכנסנו שיפורים באמל"ח ובתוכנה. החיילים שלנו גרים באזורים המופגזים, ומיירטים טילים שהיו יכולים לפגוע במשפחות שלהם", סיפר מפקד כיפת ברזל לחדשות 2. "זה סיפוק גדול"

שמיים מוגנים: שליש מהרקטות שנורו מרצועת עזה בסבב ההסלמה הנוכחי יורטו על ידי מערכת "כיפת ברזל" - קרוב ל-30 רקטות גראד שכוונו לעבר באר שבע, אשדוד, אשקלון ויישובים נוספים. נדגיש, כי רק הטילים שכוונו לאזורים מיושבים או מתקנים אסטרטגיים מיורטים על ידי המערכת.

אחד האחראים על ההצלחה המבצעית של המערכת הוא סא"ל גלעד בירן, מפקד יחידת כיפת ברזל. "הכנסנו בימים האחרונים שיפורים באמל"ח וגם בתוכנה, והן אלה שהביאו ליכולות מבצעיות טובות יותר ולהישגים מבצעיים נאים. אנחנו ממשיכים בהיערכות שלנו, וצריך להגיד שאנחנו תמיד ערוכים על פי ההתרחשויות", אמר סא"ל בירן בשיחה עם חדשות 2.

"אחוז גדול מהלוחמים שלי, מתומכי הלחימה ומאנשי המפקדה גרים באזור עליו אנו מופקדים. אתם בטח יכולים לנחש איזה סיפוק גדול זה ליירט טיל שהיה יכול לפגוע במשפחה שלך", סיכם מפקד "כיפת ברזל".

מי שנחשב לאביה של מערכת "כיפת ברזל" הוא תא"ל במילואים דני גולד. "מזה כשנה המערכת פועלת, והיא הפגינה בשלות יפה מאוד מהרגע הראשון", סיפר גולד בראיון באולפן חדשות 2. "יש למערכת הזו עוצמה גדולה, היא עוד עוברת שינויים וכך גם הצוות המפעיל לומד להכיר אותה טוב יותר. כרגע פועלות מספר סוללות ואני מקווה שיקנו עוד".

גם שר הביטחון אהוד ברק, שביקר אחר הצהריים בסוללת "כיפת ברזל" סמוך לרחובות, שיבח את יכולות המערכת. "צה"ל יכה בכל מי שמתכנן לפגוע באזרחים ישראלים", אמר ברק והוסיף: "במקביל נמשיך לשפר את יכולות סוללות כיפת ברזל שיירטו באחוזים גבוהים ביותר את טילי הגראד שנורו לעבר ישראל מאז אמש".

ברק הוסיף ואמר: "הסבב הזה עדיין רחוק מסיום והעוינות עדיין קיימת. לא נאפשר לאף אחד לפגוע באזרחי המדינה, כל מי שינסה לשגר רקטות ישלם מחיר כבד ולאף אחד לא תהיה חסינות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסלמה בדרום - עדכונים אחרונים בחדשות 2 באינטרנט:

רוני דניאל בפרשנות מיוחדת: צה"ל חותר לפגיעה - לא לרגיעה

"כיפת ברזל" השמידה שליש מהרקטות שנורו

בעקבות ההסלמה: אין לימודים בבאר שבע

החמאס והג'יהאד: "נלמד את ישראל לקח"

חיסול כפול בעזה של פעילי ג'יהאד

באר שבע: כשיש טילים - אין לימודים

הג'יהאד מציג: ירי לעבר ישראל

הירי לדרום נמשך: כ-70 רקטות מאמש

ראש מועצת אשכול: "הממשלה הפקירה תושבי עוטף עזה"

מופז: "היה צריך לחסל את אל קייסי מזמן"

פיקוד העורף: הנחיות לתושבי הדרום