החמאס והג'יהאד: "נלמד לקח את ישראל"

הג'יהאד האיסלאמי והחמאס ממשיכים בקו התקיף נגד ישראל. שני הדוברים של ארגוני הטרור יצאו בצהריים לתקשורת הפלסטינית והשמיעו דברים דומים: "אנו נלמד את הציונים לקח", אמר דובר החמאס אבו עוביידה, בעוד דובר הג'יהאד ציין: "מיליון וחצי יושבים עכשיו במקלטים, וזו רק ההתחלה"

ארגוני הטרור בעזה לא יושבים בחיבוק ידיים נוכח המשך ההסלמה בתקיפות צה"ל. דוברים מטעם שני ארגוני הטרור הבכירים ברצועה, החמאס והג'יהאד האיסלאמי, איימו בשעות הצהריים כי ירי הרקטות לעבר שטח ישראל יימשך.

"ישראל תשלם על התקיפות הנפשעות שלה", אמר דובר הזרוע הצבאית של חמאס, אבו עוביידה. "ההתנגדות לא תתעלם מהירי. אנו נגיב ביחד עם שאר הארגונים החמושים בעזה על פשעיה של ישראל - ויש לנו את היכולת לעשות כן".

בג'יהאד האיסלאמי לא נשארו מאחור, וגם הם איימו לירות עשרות רקטות וטילים לעבר יישובי הדרום. "התגובה לתקיפות הישראליות תהיה קשה וכואבת. אנו לא מתכוונים לשתוק על הפגיעה בתושבי עזה. אנו נלמד את ישראל לקח מכאיב, והעובדה שמיליון וחצי ישראלים יושבים עכשיו במקלטים היא רק ההתחלה", התרברב אבו אחמד, דובר הזרוע הצבאית של הג'יהאד.

יותר מ-70 רקטות הכו בדרום

הירי הכבד מהרצועה נמשך גם היום. יותר מ-70 רקטות התפוצצו בשטח ישראל בתגובה על חיסולו אתמול של מזכ"ל ארגון ועדות ההתנגדות העממית ברצועת עזה. אחת מהרקטות פגעה בבאר שבע ולא גרמה לנפגעים או לנזק. מערכת "כיפת ברזל" הצליחה ליירט למעלה מ-25 רקטות גראד. לפי דיווחים מעזה, נהרגו מאז החל סבב ההסלמה הנוכחי 14 פלסטינים במבצע תקיפות נרחב שערך צה"ל ברחבי הרצועה.

אחרי לילה מתוח, התחדש הירי בסביבות 6:00 הבוקר בתום כמה שעות של הפוגה. אזעקות נשמעו באשדוד, גן יבנה, אופקים וקריית מלאכי. בשעות שקודם לכן, פגע חיל האוויר בשבע חוליות שעמלו על שיגור רקטות.

בארגוני הטרור מרכזים את עיקר המאמץ בפגיעה בערים הגדולות שבטווח הרקטות שברשותן, ובראשן - אשדוד ובאר שבע. מערכת "כיפת ברזל" רשמה הישג מרשים כשיירטה בהצלחה יותר מ-25 רקטות ארוכות טווח.

הסלמה בדרום - עדכונים אחרונים בחדשות 2 באינטרנט:

נתניהו: נמשיך לפגוע במי שינסה לפגוע בנו

חיסול כפול בעזה של פעילי ג'יהאד

ראש עיריית ב"ש: כשיש טילים - אין לימודים

הירי לדרום נמשך: כ-70 רקטות מאמש

ראש מועצת אשכול: "הממשלה הפקירה תושבי עוטף עזה"

מופז: "היה צריך לחסל את אל קייסי מזמן"

עזה: 12 נהרגו, 21 נפצעו מאש צה"ל

פיקוד העורף: הנחיות לתושבי הדרום

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת