ברק: "סבב ההסלמה הנוכחי עוד רחוק מסיום"

בעוד חיל האוויר ממשיך לתקוף בעזה וירי הרקטות על יישובי הדרום נמשך, מאיימים ראש הממשלה ושר הביטחון על ארגוני הטרור בעזה. בשיחה עם ראשי הרשויות בדרום, אמר נתניהו: "נצטייד במערכות נוספות של כיפת ברזל, שיעילותה הוכחה שוב". ברק: "לאף אחד בעזה אין חסינות". הרמטכ"ל: "נגיב בתקיפות על כל שיגור לישראל"

ראש הממשלה מתייחס לראשונה להסלמה בירי על הדרום, ואומר: "נמשיך לפגוע במי שמנסה לפגוע באזרחי מדינת ישראל".

נתניהו שוחח במהלך היום עם ראשי רשויות שלעברן נורו רקטות, כולל בין היתר באר שבע, אשדוד, אשקלון, קרית מלאכי, גן יבנה, מועצה איזורית שער הנגב, מועצה איזורית בני שמעון, וביקש מהם להעביר את הערכתם לעמידתם האיתנה.

בשיחות ציינו ראשי הערים את הביטחון שנותנת מערכת "כיפת ברזל" לתושבים. ראש הממשלה השיב ואמר כי "נשפר עוד יותר את הגנת העורף גם באמצעות הצטיידות במערכות נוספות של כיפת ברזל, שיעילותה הוכחה שוב בסוף השבוע", וסיכם: "נמשיך לפגוע בכל מי שמתכנן לפגוע באזרחי מדינת ישראל". 

גם שר הביטחון, אהוד ברק, שוחח בשעות האחרונות עם ראשי הרשויות באזור הדרום, שמע מהם על המתרחש ביישוביהם וחיזק את ידיהם. "צה"ל יכה בכל מי שמתכנן לפגוע באזרחים ישראלים", אמר ברק והוסיף: "במקביל נמשיך לשפר את יכולות סוללות כיפת ברזל שיירטו באחוזים גבוהים ביותר את טילי הגראד שנורו לעבר ישראל מאז אמש".

ברק ביקר אחר הצהריים בלווית מפקד חיל האוויר בסוללת "כיפת ברזל" סמוך לרחובות, ושיבח את הישגי המערך ביירוט רקטות. "הסבב הזה עדיין רחוק מסיום והעוינות עדיין קיימת", אמר ברק. "לא נאפשר לאף אחד לפגוע באזרחי המדינה, כל מי שינסה לשגר רקטות ישלם מחיר כבד ולאף אחד לא תהיה חסינות".

במקביל ובעקבות ההסלמה בדרום, קיים הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ הערכת מצב מיוחדת, בהשתתפות סגן הרמטכ"ל, אלוף פיקוד הדרום, מפקד אוגדת עזה, ראש להק אוויר בחיל האוויר, ראש אגף המבצעים, ראש אגף התכנון, ראש מטה פיקוד העורף ודובר צה"ל.

הרמטכ"ל הנחה על הגברת הכוננות נוכח צפי להמשך סבב ההסלמה, ועל תגובה תקיפה לכל שיגור רקטות לעבר ישראל. גנץ שיבח את פעילותם של לוחמי מערך ההגנה האווירית באמצעות סוללות "כיפת ברזל", שיירטו בהצלחה יותר מ-25 רקטות עד כה. מאז אתמול שיגרו הפלסטינים יותר מ-90 רקטות לאזור הדרום.

בינתיים בעזה, בשעות הצהריים תקף כלי טיס של חיל האוויר אופנוע שנסע ממזרח לחאן יונס שבדרום רצועת עזה. סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחה כי מהירי נהרגו שני חמושים מהג'יהאד האיסלאמי - מנסור אבו-נסירה, בן 20, וחסן אל ברים, בן 51.

במערכת הביטחון אמרו כי הם היו בדרכם לשיגור רקטות, שמאז אמש נורו יותר מ-90 מהן לעבר שטח ישראל. סבב העימות הנוכחי החל אתמול, בעקבות חיסולו של מזכ"ל ועדות ההתנגדות העממית, זוהיר אל-קייסי. בדובר צה"ל אישרו את דבר הפגיעה. בכל עלה מספר ההרוגים הפלסטינים מאז תחילת העימות ל-14.

אחר הצהריים יירטה מערכת "כיפת ברזל" רקטת גראד נוספת בשמי אשקלון. היירוט המוצלח מצטרף ל-27 יירוטים של רקטות שנורו לעבר באר שבע, אשדוד ואשקלון בסוף השבוע, ובמערכת הביטחון אומרים כי "כיפת ברזל" שוב הוכיחה את יעילותה.

כמעט במקביל, פגע חיל האוויר בחולית מחבלים שעמדה לשגר רקטות בדרום רצועת עזה. בצה"ל אומרים כי מדובר בסיכול ה-12 של שיגור רקטות מאז החלה ההסלמה הנוכחית.

בהכנת הידיעה השתתפו כתבינו ניר דבורי, תמיר סטיינמן, רוני דניאל, אהוד יערי, ירון שניידר וגאנם איברהים

הסלמה בדרום - עדכונים אחרונים בחדשות 2 באינטרנט:

"כיפת ברזל" השמידה שליש מהרקטות שנורו

בעקבות ההסלמה: אין לימודים בבאר שבע

החמאס והג'יהאד: "נלמד את ישראל לקח"

חיסול כפול בעזה של פעילי ג'יהאד

באר שבע: כשיש טילים - אין לימודים

הג'יהאד מציג: ירי לעבר ישראל

הירי לדרום נמשך: כ-70 רקטות מאמש

ראש מועצת אשכול: "הממשלה הפקירה תושבי עוטף עזה"

מופז: "היה צריך לחסל את אל קייסי מזמן"

פיקוד העורף: הנחיות לתושבי הדרום

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת