חיסול כפול בעזה: שני פעילי ג'יהאד איסלאמי נהרגו

כלי טיס של חיל האוויר הפציץ אופנוע שנסע ממזרח לחאן יונס שבדרום הרצועה. מהאש נהרגו שני חברים במערך הרקטות של הארגון, שביממה האחרונה איבד 10 מפעיליו בתקיפות צה"ל. בינתיים ממשיך טפטוף הרקטות - והכוננות הגבוהה בדרום נותרה בעינה. עדכונים שוטפים בחדשות 2 באינטרנט

ההסלמה בדרום נמשכת, ובשעות הצהריים תקף כלי טיס של חיל האוויר אופנוע שנסע ממזרח לחאן יונס שבדרום רצועת עזה. סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" מדווחת כי מהירי נהרגו שני חמושים מהג'יהאד האיסלאמי - מנסור אבו-נסירה, בן 20, וחסן אל ברים, בן 51. במערכת הביטחון אמרו כי הם היו בדרכם לשיגור רקטות, שמאז אמש נורו יותר מ-70 מהן לעבר שטח ישראל. סבב העימות הנוכחי החל אתמול, בעקבות חיסולו של מזכ"ל ועדות ההתנגדות העממית, זוהיר אל-קייסי.

בדובר צה"ל אישרו את דבר הפגיעה. בכל עלה מספר ההרוגים הפלסטינים מאז תחילת העימות ל-14. מחשש שבצד הפלסטיני יגיבו על האירוע בהחרפת הירי לעבר יישובי הדרום, הנחה הרמטכ"ל בני גנץ להגביר את הכוננות ביישובי הדרום.

בעקבות הידרדרות המצב הביטחוני בדרום, ערך השר להגנת העורף מתן וילנאי סיור ביישובים שבטווח הרקטות מהרצועה. בדיון שקיים בעיריית באר שבע הוא הבהיר כי למרות ההסלמה - לא תיגרר ישראל לפעולה קרקעית רחבת היקף בעזה. "צה"ל אינו מתכוון לצאת בשלב זה למבצע נוסף ברצועה", הוא אמר. "לקרת הערב נראה לאן הסבב הנוכחי מתפתח". וילנאי אמר גם כי ההתנקשות במזכ"ל ועדות ההתנגדות העממית בזוהיר אל-קייסי, שהציתה את ההסלמה, הייתה הכרחית.

הג'יהאד האיסלאמי על הכוונת 

בחינת זהותם של הפלסטינים שנהרגו ביממה האחרונה מאש צה"ל מעלה כי רובם המוחלט השתייכו לג'יהאד האיסלאמי, ולא לוועדות ההתנגדות העממית. 10 הרוגים מתוך 14 בסך הכל מילאו תפקידים חשובים במערך הרקטות של הג'יהאד - שם סבורים כי בצד הישראלי החליטו לנצל את המתיחות כדי לערוך ציד ראשים בקרב אותם הבכירים.

נסיבות אלה הן המניע שהביא את אנשי הג'יהאד לשגר כ-40 רקטות גראד לעבר שטח ישראל. בארגון הזהירו כי מילתם האחרונה טרם נאמרה, וכי עדיין לא עשו שימוש בכל הכלים שעומדים לרשותם כדי לפגוע בישראל.

דובר הזרוע הצבאית של הארגון - "פלוגות ירושלים" - אמר כי "המתקפה הישראלית על רצועת עזה נרחבת ביותר" והזהיר כי פניהם של אנשיו להסלמה. הדובר העביר לישראל מסר מאיים שלפיו ארגונו ופלגים אחרים המשתתפים בלחימה "ילמדו את ישראל לקח מכאיב". נוסף על כך, הוא ציין כי פעילי הג'יהאד עשו שימוש ראשוני במשגר רקטות חדש שתמונותיו הופצו. "ההתנגדות לא תשב בחיבוק ידיים, ולראיה - יותר ממיליון וחצי ישראלים יושבים עכשיו במקלטים", הוא התרברב.

חמאס מאיימים: לא נשב בחיבוק ידיים

לראשונה מאז תחילת העימות בדרום, הגיבו בארגון הטרור השלט בעזה על ההתפתחויות ובמסר מאיים לישראל הזהירו כי "ההתנגדות הפלסטינית יכולה לעשות שימוש באמצעים רבים שייבחנו בהתאם להתפתחויות".

אבו עוביידה, דובר הזרוע הצבאית של הארגון - גדודי עז א-דין אל-קסאם, אמר כי "האויב הציוני לא יזכה לשקט ולרגיעה. הפלגים יגיבו על פשעי הכיבוש. לא נעמוד מנגד לנוכח המעשים החמורים הללו, ועל האויב הציוני לדעת כי במוקדם או במאוחר - נגבה ממנו את המחיר על כך".

בהכנת הכתבה השתתפו ניר דבורי, רוני דניאל, אוהד חמו, תמיר סטיינמן וירון שניידר.

הסלמה בדרום - עדכונים אחרונים בחדשות 2 באינטרנט

באר שבע: כשיש טילים - אין לימודים

הג'יהאד מציג: ירי לעבר ישראל

הירי לדרום נמשך: כ-70 רקטות מאמש

ראש מועצת אשכול: "הממשלה הפקירה תושבי עוטף עזה"

מופז: "היה צריך לחסל את אל קייסי מזמן"

עזה: 12 נהרגו, 21 נפצעו מאש צה"ל

פיקוד העורף: הנחיות לתושבי הדרום

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת