ראש העיר באר שבע: "כשיש טילים - אין לימודים"

כשעירו ממשיכה לספוג מטחי אש מעזה, שוחח רוביק דנילוביץ' עם ראש הממשלה בנימין נתניהו שהתקשר לחזק את ידי ראשי הרשויות והיישובים בטווח הרקטות. הוא העניק גיבוי למאמץ לפגוע בתשתיות הטרור, אך הבהיר כי במידה שההסלמה הביטחונית תימשך - לא ייפתחו בתי הספר ומוסדות החינוך כסדרם

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח בטלפון בצהריים עם ראשי הרשויות והערים בטווח הרקטות, שמאז אמש סופגים מטחים רבים שנורים לכיוונם מהרצועה. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט העניק ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ', גיבוי מוחלט למהלכים הצבאיים ברצועה - והבהיר כי אם רוחות המלחמה ימשיכו לנשב גם בצאת השבת, לא יתקיימו לימודים בעירו.

"אנחנו מקיימים הערכות מצב באופן תדיר עם גורמי הביטחון, פיקוד העורף והמשטרה", הוא אמר - והוסיף: "נצטרך לקבל החלטות לגבי מערכת החינוך - האם היא תפעל או לא. התבטאתי כמה פעמים שכשיש טילים - לא לומדים. ביטחון התושבים שלנו חשוב יותר מכל".

דנילוביץ' ניצל את ההזדמנות כדי לקרוא לתושבי עירו להישמע להנחיות פיקוד העורף, לציית להוראות ולא לקחת סיכונים מיותרים. "אני מבקש לא לנהוג בשאננות", הוא אמר. "'כיפת ברזל' מצליחה ליירט טילים, אבל אין 100% הצלחה".

על שיחתו עם ראש הממשלה סיפר: "כולם יודעים שיש הסלמה יוצאת דופן שאסור לעבור עליה לסדר היום. הבהרתי לראש הממשלה שאנו מעניקים גיבוי מלא לפעולות הצבא ולהלחטת הממשלה לפגוע בראשי הטרור שכל מטרתם להרוג בנו. ראש הממשלה ושר הביטחון ביקשו לחזק את ידי התושבים. השבתי להם שאנו חזקים ומעודדים כשהממשלה פועלת ללא לאות ומעבירה מסר ברור לאויבים שלנו".

הסלמה בדרום - עדכונים אחרונים בחדשות 2 באינטרנט

הג'יהאד מציג: ירי לעבר ישראל

הירי לדרום נמשך: כ-70 רקטות מאמש

ראש מועצת אשכול: "הממשלה הפקירה תושבי עוטף עזה"

מופז: "היה צריך לחסל את אל קייסי מזמן"

עזה: 12 נהרגו, 21 נפצעו מאש צה"ל

פיקוד העורף: הנחיות לתושבי הדרום

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת