הג'יהאד האיסלאמי מציג: כך התבצע הירי לעבר ישראל

הזרוע הצבאית של ארגון הטרור העזתי פרסמה סרטון המתעד לכאורה שיגור רקטה, באמצעות "משגר חדש" שהגיע לידי המחבלים. אחד מבכירי הארגון הזהיר כי אנשיו "ילמדו את ישראל לקח כואב" והתרברב: "כמיליון וחצי ישראלים יושבים עכשיו במקלטים". יותר מ-70 רקטות התפוצצו מאז אמש - עדכונים שוטפים בחדשות 2 באינטרנט

מטחי האש מהרצועה נמשכים כמעט בלא הפוגה מאז חוסל אתמול מזכ"ל ארגון ועדות ההתנגדות העממית. בג'יהאד האיסלאמי, שפעיליו לוקחים חלק פעיל בסבב העימות הנוכחי, הציגו בצהריים סרטון שבו תועד לטענתם ירי רקטות שביצעו אנשי הארגון לעבר שטח ישראל.

אבו אחמד, דובר הזרוע הצבאית של הארגון - "פלוגות ירושלים" - אמר כי "המתקפה הישראלית על רצועת עזה נרחבת ביותר" והזהיר כי פניהם של אנשיו להסלמה. הדובר העביר לישראל מסר מאיים שלפיו ארגונו ופלגים אחרים המשתתפים בלחימה "ילמדו את ישראל לקח מכאיב".

נוסף על כך, הוא ציין כי פעילי הג'יהאד עשו שימוש ראשוני במשגר רקטות חדש שתמונותיו הופצו. "ההתנגדות לא תשב בחיבוק ידיים, ולראיה - יותר ממיליון וחצי ישראלים יושבים עכשיו במקלטים", הוא התרברב.

בתום הערכת מצב, הנחה בצהריים הרמטכ"ל בני גנץ את מערכת הביטחון להגביר את הכוננות בדרום מחשש להמשך ההסלמה באזור. כמעט במקביל נשמעו אזעקות באופקים ובשטח המועצה האזורית בני שמעון, וכן רקטה נורתה לכיוון באר שבע. איש לא נפגע ולא נגרם כל נזק. מערכת "כיפת ברזל" הצליח ליירט 25 ניסיונות לפגוע בעורף הישראלי.

יותר מ-70 רקטות הכו בדרום

הירי הכבד מהרצועה נמשך גם הבוקר. יותר מ-70 רקטות התפוצצו בשטח ישראל בתגובה על חיסולו אתמול של מזכ"ל ארגון ועדות ההתנגדות העממית ברצועת עזה. אחת מהרקטות פגע בבאר שבע ולא גרמה לנפגעים או לנזק. מערכת "כיפת ברזל" הצליחה ליירט 20 רקטות גראד. לפי דיווחים מעזה, נהרגו מאז החל סבב ההסלמה הנוכחי 12 פלסטינים במבצע תקיפות נרחב שערך צה"ל ברחבי הרצועה.

אחרי לילה מתוח, התחדש הירי בסביבות 6:00 הבוקר בתום כמה שעות של הפוגה. אזעקות נשמעו באשדוד, גן יבנה, אופקים וקריית מלאכי. בשעות שקודם לכן, פגע חיל האוויר בשבע חוליות שעמלו על שיגור רקטות.

בארגוני הטרור מרכזים את עיקר המאמץ בפגיעה בערים הגדולות שבטווח הרקטות שברשותן, ובראשן - אשדוד ובאר שבע. מערכת "כיפת ברזל" רשמה הישג מרשים כשיירטה בהצלחה 25 רקטות ארוכות טווח

בהכנת הכתבה השתתפו ניר דבורי, תמיר סטיינמן, אוהד חמו, רוני דניאל, יוסי זילברמן, גאנם אברהים וירון שניידר.

הסלמה בדרום - עדכונים אחרונים בחדשות 2 באינטרנט

הירי לדרום נמשך: כ-70 רקטות מאמש

ראש מועצת אשכול: "הממשלה הפקירה תושבי עוטף עזה"

מופז: "היה צריך לחסל את אל קייסי מזמן"

עזה: 12 נהרגו, 21 נפצעו מאש צה"ל

פיקוד העורף: הנחיות לתושבי הדרום

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת