ראש מועצת אשכול: "הממשלה הפקירה תושבי עוטף עזה"

במשדר המיוחד בחדשות 2 באינטרנט לנוכח ההסלמה בדרום האשים חיים ילין את השרים וההנהגה בכישלון לאפשר חיים בטוחים ונורמליים לתושבי מערב הנגב, שסופגים מאז אתמול מטח בלתי פוסק של רקטות ופצצות מרגמה. הוא קרא למבקרים ולתושבים לא לקחת סיכונים: "אל תהיו גיבורים - לא לצאת לטיולים"

אחרי כמעט יממה של מטחים בלתי פוסקים מרצועת עזה, מתחילה סבלנותם של ראשי הרשויות והמועצות האזוריות בעוטף עזה לפקוע. במשדר המיוחד בחדשות 2 באינטרנט לנוכח ההסלמה בדרום הטיח ראש המועצה האזורית אשכול, חיים ילין, האשמות קשות בממשלה ובעומד בראשה.

"ממשלת ישראל הפקירה 1,607 בתי אב ללא 'כיפת ברזל' וללא מיגון", הוא אמר - והוסיף: "כל הממשלה, מנתניהו ועד אחרון השרים, צריכה להבין מהי המשמעות של ערבות הדדית אמיתית. הערבות נמצאת בכל מקום שמפקירים את התושבים ללא מיגון. הם שיקרו ובגדו בתושבי המועצה האזורית אשכול ועוטף עזה. אנחנו נילחם שיהיה מיגון לכל התושבים. אם הממשלה לא מסוגלת להביא שקט ורגיעה כדי לאפשר לתושבים חיים נורמליים, אז שלפחות ימגנו אותם. אנחנו כבר נסתדר". 

על אירועי הלילה והבוקר אמר ילין: "אנחנו מכירים את זה. אם הכל יהיה צפוי בהתאם למה שאנחנו מכירים, הסבב הזה ייקח יומיים-שלושה. אלא שכמו כל דבר, אנחנו יודעים איך זה מתחיל אבל לא יודעים איך ייראה הסוף".

ראש מועצת אשכול אמר כי סוגיית פתיחת בתי הספר ומוסדות החינוך בעוטף עזה מחר כמתוכנן עדיין לוטה בערפל. "נכון לעכשיו, הלימודים יתקיימו כרגיל אלא אם פיקוד העורף יגיד לא. ראשי הרשויות יכולים להחמיר על הנחיות פיקוד העורף".

ילין קרא לתושבי האזור להישמע להנחיות הצבא ולהימנע ממצבים שיסכנו את חייהם. "אני מבקש לא סתם לצאת לטיולים", הוא אמר. "אין פה עניין של גיבורים, יש פה עניין של לשמור על החיים שלנו במצב של הסלמה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת