מופז: "היה צריך לחסל את אל קייסי מזמן"

בעקבות ההסלמה בדרום שולח ח"כ מופז אזהרה מפורשת ומתריע: "מי שעוסק בטרור - דמו בראשו". מופז התייחס גם לחיסולו של מזכ"ל ועדות ההתנגדות העממית: "ידה ארוכה של ישראל הגיעה אליו וטוב שכך". הערב ב-17:30 יתארח ח"כ מופז בתכניתנו "פגוש את העיתונות"

ח"כ מופז (רויטרס)

יו"ר ועדת חוץ וביטחון ח"כ שאול מופז (קדימה) התייחס הבוקר להסלמה בדרום בעקבות חיסולו של מזכ"ל ועדות ההתנגדות העממית בעזה זוהיר אל קייסי.

"היה צריך לחסל אותו לפני הרבה מאוד זמן", ציין ח"כ מופז והוסיף כי "אתמול ידה ארוכה של ישראל הגיעה אליו וטוב שכך".

ח"כ מופז שלח גם אזהרה בעקבות הירי המתמשך לעבר ישראל מאז אתמול. "מי שעוסק בטרור, דמו בראשו", הדגיש, "זו חובתנו להגן על תושבי הדרום. אסור לנו להשלים עם המציאות שבה מיליון אזרחים מוחזקים כבני ערובה במרחבים מוגנים".

הערב ב-17:30 יתארח ח"כ שאול מופז בתכניתנו "פגוש את העיתונות".

כיפת ברזל יירטה 25 רקטות

גם הבוקר נמשך ירי הרקטות לעבר ישראל. מאז אתמול שיגרו הפלסטינים יותר מ-65 רקטות, כאשר 25 מהן יורטו על ידי מערכת "כיפת ברזל". בעקבות ההסלמה ובעקבות הנחיות פיקוד העורף בוטלו אירועים רבים בדרום. תושבים בטווח של עד 40 ק"מ מהרצועה נקראים שלא לקיים התקהלויות מעל 500 איש בשטח פתוח וסגור.

כמו כן, על פי הוראות פיקוד העורף, בהישמע אזעקה או קול נפץ, יש להיכנס למרחב המוגן תוך פרק הזמן המוגדר. אם לא ניתנה הנחיה אחרת - לאחר 10 דקות ניתן לצאת מהמרחב המוגן.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת