ארגוני הטרור בעזה בכוננות ספיגה: 12 פעילים נהרגו

מטחי הרקטות שבאו בתגובה על חיסולו של מזכ"ל ועדות ההתנגדות העממית אתמול זכו לתגובה חריפה מצד חיל האוויר, שביצע סדרת תקיפות במרחבי השיגור ברחבי רצועת עזה וגבה מחיר כבד מאלו שביקשו לנקום את מותו של זוהיר אל-קייסי. העובדה שחמאס טרם הצטרף למעגל הלחימה שומרת את העימות בממדים מוגבלים

המתח שמלווה את היממה האחרונה בדרום מורגש היטב גם בצדה הפלסטיני של גדר המערכת. בשעות הבוקר דיווחו גורמים רשמיים בעזה על 12 הרוגים ועל 21 פצועים במבצע תקיפות נרחב שערך חיל האוויר ברחבי רצועת עזה.

רובם המכריע של ההרוגים הם חמושים הנמנים על חוליות שיגור הרקטות ופצצות המרגמה שממשיכות להכות בשטח ישראל מאז חוסל אתמול מזכ"ל ארגון ועדות ההתנגדות העממית, זוהיר אל-קייסי. בין היתר, נפגעו חוליות בבית להייה שבצפון הרצועה, סמוך לבניין הפרלמנט שבעיר עזה ובאזורים נוספים.

את עיקר הפגיעה ספגו אנשי הג'יהאד האיסלאמי וועדות ההתנגדות העממית, "ארגונים סוררים" שלא ממהרים לשעות להנחיות שלטון חמאס. הם רואים בחיסולו של אל-קייסי ובסדרת התקיפות שבאה אחריו מותה של ה"תאהדיה" - הרגיעה בחילופי האש שאפשרה את השקט היחסי של התקופה האחרונה באזור. בשל כך, חברי ארגונים אלה הם שאחראים לרוב הירי לעבר שטח ישראל.

בג'יהאד האיסלאמי דיווחו כי אנשיהם ירו במהלך הלילה 18 רקטות גראד לעבר ערי ויישובי ישראל. בעוד ששם ובוועדות ההתנגדות העממית הצהירו על צאתם למלחמה של ממש מול ישראל, נותר חמאס - לפחות בינתיים - מחוץ לתמונה. עובדה זו מאפשרת לשמור את סבב העימות הנוכחי בגבולות מוגבלים. נוסף על כך, ישראל טרם נתנה לחמאס "תירוץ" להצטרף למאבק. גורמים ברצועה אומרים כי ההתרחשויות שם ביממה האחרונה הן ה"מלחמה הגדולה ביותר על עזה" מאז מבצע עופרת יצוקה, בראשית 2009.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת