הכירו את הלוחם הכי נמוך בצה"ל

אליעד בן שושן הוא חייל קרבי בחטיבת כפיר. לכאורה עוד חייל מורעל. אבל מה שמיוחד בו הוא שגובהו הוא 146 סנטימטרים בלבד. החייל הקרבי הכי נמוך בצה"ל, שמנצל את העובדה הזו כדי לשכנע תלמידים לפני גיוס שכל אחד יכול

אליעד בן שושן, החייל הקרבי הכי נמוך בצה"ל, רק 146 סנטימטרים, הוציא בשבוע שעבר כיתת י"ב מקריית גת בשיא הגשם למסע אלונקות. "לדעתי זה לא להתנדב", אומר בן שושן, "זה שירות זכות. אתה מתנדב למען מטרה נעלה, להגן על המדינה".

לפי פקודות הצבא, הגובה של אליעד, פחות ממטר וחצי, לא מאפשר לגייס אותו. אבל אליעד התעקש, ועדה אחר ועדה, מכתבים על גבי מכתבים, עד שקיבל את הפרופיל 82, הנדרש לקרבי. כעת, מדי כמה שבועות, הוא עובר בין בתי הספר, ו"צובע" אותם באווירה של צבא.

"הרבה אנשים אמרו לי שלא אוכל להגיע לקרבי", הוא אומר לשמיניסטים, "'אתה לא מתאים, אתה לא תשרוד', אז מבחינתי הניצחון הכי גדול זה שאני עומד פה, בתוך מסלול של לוחם ועוד שנייה יוצא לקורס מ"כים".

השלב הכי קשה, מספר אליעד לתלמידים, הוא לעבור את הקיר בבוחן המסלול. "בקושי הצלחתי לשים את הקיר על היד", הוא אומר. אז הוא ישן לידו, אכל לידו, ליטף אותו קצת ובסוף - גם אותו הוא ניצח. "כמה שיותר תאתגר את עצמך", הוא מסביר, "תבין שקשה לך - תבין שאתה בדרך הנכונה. תמיד תשאף להגיע הכי גבוה שאפשר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת