דרום הר חברון: פלסטיני דקר חייל, מצבו בינוני

חיילי חטיבת כפיר ערכו פעילות מעצרים בעיירה יטא, שבשיאה התנפל אחד מתושבי המקום על אחד הלוחמים וחתך אותו בצווארו באמצעות סכין. התוקף נפצע מאש צה"ל וחברו נהרג. החייל הובהל לבית החולים "הדסה עין כרם" בירושלים

לוחם חטיבת כפיר נפצע באורח בינוני אחר הצהריים אחרי שצעיר פלסטיני התנפל עליו ודקר אותו בצווארו באמצעות סכין, במהלך פעילות מעצרים שנערכה בעיירה יטא שבדרום הר-חברון.

החייל פונה לטיפול בבית החולים "הדסה עין כרם" שבירושלים. בתגובה על הדקירה, פתח כוח צה"ל באש, פצע את הדוקר והרג פלסטיני נוסף שהיה עמו. צה"ל בודק את פרטי האירוע.

גורם צבאי מסר לחדשות 2 באינטרנט כי כוח של גדוד לביא הוא שלוחמיו השתתפו במבצע, שבו נעצר מחדש אחר ממשוררי עסקת שליט. האיש, חאלד מחמרה, חשוד בהעברת כספים לתשתיות טרור.

ח"כ דני דנון מהליכוד הגיב על התקרית ואמר כי "הפיגוע המתועב הזה הוא דוגמא לתרבות הטרור של הפלסטינים. חיילי צה"ל פעלו נכון ועליהם להמשיך ולוודא בכל האמצעים האפשריים שביטחונם של אזרחי ישראל יישמר. רק פעולה תקיפה תצליח לעצור אירועים כאלה בעתיד".

נוסף על כך, הוא פנה לראש הממשלה בבקשה להקים מחדש מחסומים שהוסרו לאחרונה באזור. "עלינו להפסיק עם הרכות שבה שר הביטחון ברק מתייחס לטרור ביהודה ושומרון ולחזור למדיניות ההרתעה התקיפה והלא מתפשרת כלפי אלו אשר מנסים לפגוע בביטחון אזרחי מדינת ישראל", אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת