קפה? ירידה במספר הפקידות בצה"ל

אם את מתגייסת בקרוב וחוששת לקבל תפקיד פקידותי, אפשר להירגע. בשנה וחצי האחרונות מספר הפקידות ירד משמעותית והגיע ל-13% בלבד מהבנות בצה"ל, זאת לעומת 40% בשנת 1993. גורם צבאי לחדשות 2 באינטרנט: המספר יכול אפילו לרדת עוד. לוחמת מרוצה: "אני עושה תפקיד משמעותי". יותר מ-90% מהמקצועות בצה"ל פתוחים לבנות

"עושה תפקיד משמעותי". לוחמות בצה"ל (יוני מרקוביצקי, "במחנה")

הסוף לפקידות הקפה: אם בעבר אחת מכל שתי צעירות שהתגייסו לצה"ל שירתה כפקידה, אז בצה"ל של שנת 2012 המצב הפוך. בשנים האחרונות מנסים בכירי הצבא לצמצם משמעותית את מספר הבנות בתפקיד זה ומעודדים אותן להגיע לתפקידים אחרים. מנתוני אגף כוח אדם עולה כי בשנה האחרונה ירד מספרן בצורה משמעותית.

כך לדוגמא, בשנת 1993 40% מתוך הבנות שירתו כפקידות, אך עקב פתיחתם של מקצועות רבים אחרים לבנות בשנים האחרונות - ירד הנתון לרמה של 13% - ירידה דרסטית של יותר ממחצית. היום יותר מ-90% מהמקצועות בצה"ל פתוחים עבור בנות.

גורמים צבאיים סיפרו לחדשות 2 באינטרנט כי בשנים האחרונות יש ביקוש רב יותר בקרב בנות לשרת בתפקידים לא פקידותיים והן נמשכות לתפקידי לחימה ותפקידי הדרכה. בצה"ל מעריכים כי מספר הנשים בתפקידים פקידותיים יכול אף להגיע לרף של 10 אחוזים.

חיילת המשרתת כלוחמת סיפרה כי "בעבר הייתה סטיגמה שכל הבנות הולכות להיות פקידות וזה ממש לא ככה". עוד ציינה כי "אצלי בכיתה הלכה רק ילדה אחת להיות פקידה ויש לנו הרבה מאוד לוחמות, אני עושה תפקיד משמעותי ומבצעי וזה הכי משפיע".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת