גנץ על דוח המבקר: "יום עצוב לצה"ל"

הרמטכ"ל בני גנץ כינס אתמול דיון מיוחד ובו דן עם המקורבים לו בטיוטת דוח המבקר בפרשת הרפז. "ידיעות אחרונות" מפרסם הבוקר כי גנץ הגדיר את פרסום הדוח כ"יום עצוב לצה"ל", אך הדגיש כי האווירה במטה הכללי כעת שונה - "מטהרים את האווירה מריח הנבלה", אמר

"יום עצוב לצה"ל". גנץ, ארכיון (חדשות 2)

אחרי שנמסרה טיוטת דוח מבקר המדינה בפרשת הרפז, כינס הרמטכ"ל בני גץ דיון מיוחד במטה הכללי, על מנת לדון בהשלכות הדוח על הצמרת הביטחונית. "ידיעות אחרונות" מפרסם הבוקר, כי גנץ טען שיש להתייחס לדוח בכובד ראש וכי הפצ"ר תא"ל דני עפרוני כבר החל ללמוד את טיוטת הדוח.

"אנחנו צריכים לשאול את עצמנו איך זה קרה", אמר הרמטכ"ל בדיון, "ומה היסודות שהובילו לכך ש(הרפז) יכול להביא לנזק כל כך גדול. תוכן טיוטת הדוח פוגע בדימוי המפקדים ובאופן שבו החיילים מסתכלים עלינו. זהו יום עצוב לצה"ל, למערכת הביטחון ולמפקדים בעבר ובהווה", אמר הרמטכ"ל.

במקביל, טען גנץ בדיון כי מאז נכנס לתפקיד, השתנתה האווירה במטה הכללי: "אמנם הנבלה סולקה מהמטה הכללי עם פרסום טיוטת דוח המבקר, אבל הריח החריף נשאר באוויר, ואנחנו נטהר את האווירה. אנחנו בתהליך של אוורור החדר מהסירחון. יש פה נבחרת יוצאת מן הכלל והתחושה שלי טובה מאוד מול המטה הכללי הנוכחי ומול משרד הביטחון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת