"עדיף טילים על ת"א מגרעין אירני"

תגובה אירנית לתקיפה ישראלית, שתכלול טילים על תל אביב, היא זניחה לעומת פצצת אטום אירנית. כך טען ראש הממשלה בנימין נתניהו בפגישותיו בוושינגטון. עיתון "הארץ" מפרסם הבוקר כי נתניהו לא מאמין בשימוש בסנקציות וכי ראש הממשלה ממשיך בקו לפיו תקיפה צבאית היא הפתרון העדיף

ראש הממשלה בנימין נתניהו ממשיך בקו לפיו הסנקציות לא יועילו לעצור את אירן בדרך לנשק גרעיני. עיתון "הארץ" מפרסם הבוקר כי בפגישותיו בוושינגטון, הצהיר נתניהו שלדעתו, הנזק והקורבנות שייגרמו כתוצאה מתגובה אירנית לתקיפה, הכוללת ירי על תל אביב, הם זניחים לעומת האיום שבפצצת אטום אירנית. מקורבים לראש הממשלה אמרו כי למרות שחלה התקרבות ביחסים בין ראש הממשלה לבין הנשיא האמריקני, נושא התקיפה באירן עדיין מהווה סלע מחלוקת בין השניים.

אחרי שעמד מול ועידת איפא"ק ואמר כי ביטחון ישראל הוא ערך עליון של ארצות הברית וכי יש לה הזכות להגן על עצמה, סייג אמש אובמה את דבריו במעט. בשיחה שערך עם כתבי הבית הלבן, אמר הנשיא כי הוא מתנגד לתקיפה באירן, משום שזו תפגע גם בארצו.

"ישראל היא מדינה ריבונית והיא תחליט איך להגן על עצמה", אמר הנשיא האמריקני, "אולם לתקיפה מוקדמת תהיינה השלכות לא רק על ישראל אלא גם על ארצות הברית, ויהיה מחיר שנצטרך לשלם. נוצר חלון של הזדמנות כדי לבחון מהלך דיפלומטי מול אירן. זו לא רק דעתי, זו עמדת ראשי הביטחון בממשל וגם עמדתם של גופי המודיעין בישראל. מי אמר שצריך לקבל החלטה עכשיו, תוך שבועות או חודשים? הרעיון הזה לא נכון", דברי הנשיא, שגם הוסיף והדגיש כי לדעתו, הערוץ המשלב סנקציות עם מגעים דיפלומטים הוא הדרך הנכונה לפעול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת