רק תרגיל: מזהים פגיעת רקטות בגוש דן

בפיקוד העורף ממשיכים להיערך ולתרגל תרחיש של פגיעת רקטות בגוש דן, כשהפעם מוקדי הנפילות היו שני בתי ספר בהרצליה ומתחם הסינמה סיטי. צוותי תצפיות שהוצבו על בנייני מגורים גבוהים בעיר היו צריכים לזהות זיקוקים שדימו את הנפילות, ולהכווין כוחות לנקודה. כך זה נראה

עשרות רקטות משוגרות לאזור המרכז וכמה מהן פוגעות ישירות בשני בתי ספר בהרצליה ובמתחם הסינמה סיטי בגלילות - זה התרחיש שתרגלו אתמול (חמישי) אנשי נפת גלילות של פיקוד העורף. צוות התצפיות הוצב על גגות בנייני מגורים גבוהים, ומשם השקיפו על אזורי הנפילות, שאותן דימו זיקוקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תושבי האזור עודכנו על התרגיל, שבמהלכו "נפלו" עשרות רבות של רקטות באזור הרצליה. בכל פעם שהתצפיתנים זיהו בעזרת האמצעים שלהם זיקוק (רקטה), הם הכיוונו את הצוותים הרגליים לנקודה המדויקת ואלו בדקו את "הנזק" והזעיקו למקום כוחות נוספים במידת הצורך.

במהלך מבצע "צוק איתן" נשמעו לא פעם אזעקות באזור הרצליה וצוותי התצפיות, שהוצבו על אותם בניינים, היו אלה שדיווחו בין היתר על היירוטים המוצלחים של כיפת ברזל.

"יש לנו מכשירים שבאמצעותם אנו מזהים את הנפילות ויודעים להגיד בדיוק איפה הן היו", סיפר לחדשות 2 Online מפקד נפת גלילות בפיקוד העורף, אלוף-משנה במילואים אמיר ספרנוביץ'. "יש לנו דף עם כל המבנים והנקודות האסטרטגיות, וכל נ.צ. עובר לבדיקה".

לאחר המבצע האחרון התחדדה עוד יותר ההבנה שארגוני הטרור ינסו להגיע עם ירי הרקטות כמה שיותר רחוק - ללב אוכלוסיה אזרחית - גם בעימות צפוני מול חיזבאללה, וגם בעימות חוזר מול ארגוני הטרור בעזה.

במקביל לתרגול של צוותי התצפית, התאמנו לוחמי החילוץ של הנפה באתר באור יהודה, שם פגעו כחלק מהתרגיל רקטות בבניין וגרמו ל-7 הרוגים ולעוד עשרות פצועים.‎