בעקבות פרשת הרפז: תא"ל עימאד פארס דורש לשוב לצה"ל

טיוטת דוח מבקר המדינה ממשיכה להכות גלים בעקבות חילופי הדברים בין הרמטכ"ל הקודם גבי אשכנזי ובין שר הביטחון ברק, בהם האשים ברק את אשכנזי בהתנהלות כושלת. אחרי הודעת ברק, פנה אליו תא"ל עימאד פארס, שהודח על ידי אשכנזי בשנת 2010 בשל מסירת דיווח שקר על תאונה, בבקשה לחזור לתפקיד פיקודי

תא"ל עימאד פארס, מפקד אוגדת הגליל לשעבר שהודח מצה"ל בשנת 2009 על ידי הרמטכ"ל דאז גבי אשכנזי, דורש לחזור לתפקיד פיקודי בצה"ל. אחרי ששמע את הביקורת שהושמעה כלפי אשכנזי בדוח המבקר, פנה פארס באמצעות עורך דינו לצה"ל וביקש לשוב לתפקידו.

הבקשה של פארס באה בעיקר בעקבות דבריו של שר הביטחון אהוד ברק, שאמר כי פארס היה אחד הנפגעים מהתנהלותו הלא תקינה, לדבריו, של גבי אשכנזי בתפקידו. "תא"ל פארס עמד במשך תקופה ארוכה 'בשער העיר' וזעק כי סיום שירותו נבע ממניעים לא ענייניים ופסולים של הרמטכ"ל היוצא", נכתב במכתב ששיגר עורך דינו של פארס אבי עמירם לברק, "ולא משום פגיעה בערך מקודש לצה"ל כפי שהתיימר הרמטכ"ל היוצא להציע".

"כשר ביטחון ועל רקע הודעתך הנ"ל", כותב עמירם, "הרי שרק מתבקש וצודק יהא לתקן את העוול שנגרם לתא"ל פארס, הדרך היחידה לעשות כן הינה השבתו לשדרת הפיקוד בצה"ל".

בשנת 2009 מסר פארס דיווח כוזב, לפיו ישב עם אשתו ברכב הצבאי שלו בעת שעשתה תאונה. אולם, מאוחר יותר, הודה פארס ששיקר ודיווח כי לא היה ברכב - כפי הנדרש על פי נהלי צה"ל. מיד לאחר מכן, החליט הפצ"ר לחקור את פארס שבתגובה הודיע על התפטרותו.

אלא שלאחר מספר ימים, החליט פארס לחזור בו מההתפטרות - ולהילחם על מקומו בצה"ל, אולם בתום שימוע מול הרמטכ"ל גבי אשכנזי, החליט אשכנזי כי הוא אינו מקבל את הסבריו של פארס להתנהגותו - והחליט להדיח אותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת