שר הביטחון בהנחת אבן פינה בבאר שבע: "מנוף אדיר לקידום הנגב והאזור"

צה"ל ערך היום את טקס הנחת אבן הפינה לקמפוס הטכנולוגי של חיל התקשוב בבאר שבע. שר הביטחון אהוד ברק ובני גנץ לקחו גם הם חלק באירוע, שנעשה במסגרת מעבר צה"ל לנגב

שר הביטחון אהוד ברק והרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ לקחו היום חלק בטקס הנחת אבן הפינה לקמפוס הטכנולוגי של חיל התקשוב בבאר שבע. את האירוע העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

במהלך הדברים שנשא הדגיש שר הביטחון: "זה אירוע עם חשיבות מיוחדת במינה. אגף התקשוב, שהוא בין המתקדמים ביותר, צריך להתמודד עם האתגרים כשהתשתית מתאימה למאה ה-21". לדברי ברק, "אחת החזיתות המרכזיות שאנו נכנסים אליה  היא תחום הסייבר שנוצר בדור האחרון. אנו נכנסים אליו בכל הכוח במערכות המודיעיניות ובמערכות המדינה כולה, ואח"כ גם בהיבט ההתקפי. ישראל נמצאת בחזית של העולם בתחום הזה".

ברק הוסיף: "עבור הנגב זאת הזדמנות יוצאת דופן. זהו מנוף אדיר לקידום הכלכלי של האזור, ועוד דוגמא לדרך בה משרד הביטחון וצה"ל יוצרים את כור ההיתוך הלאומי ואת עיצוב הדור הבא. החיזוק של הנגב זוהי ההגשמה האמיתית של החזון הציוני".

עלות המעבר לנגב: 25 מיליארד שקלים

מדובר בפרויקט השלישי מתוך ארבעה פרויקטי מעבר צה"ל לנגב, שעלות הקמתו מוערכת בכ-7 מיליארד שקלים. סך ההשקעה בהקמת בסיסי צה"ל העוברים לנגב בעשור הקרוב יעמוד על כ-25 מיליארד שקלים.

מערכת הביטחון כבר השלימה את ביצוע הפרויקט הראשון במעבר צה"ל לנגב - העברת בסיס התובלה של חיל האוויר לבסיס נבטים החדש. בימים הקרובים צפוי משרד הביטחון לחתום על חוזה ההקמה, תחזוקה ותפעול של קרית ההדרכה ל-25 שנה עם קבוצת מנרב שזכתה במכרז, ובנוסף לתחילת העבודות בשטח התקשוב השנה גם צפויות להתחיל עבודות העפר בשטח שבו תוקם קרית המודיעין שתאכלס את כלל היחידות הטכנולוגית של אגף המודיעין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת