חיילים: אין לנו אוכל בבסיס, קונים בשקם

ליקויים בתנאי השירות ומחסור במזון הובילו את נציב קבילות החיילים להגיע בעצמו לביקור בבסיס בצריפין, לאחר שחיילים סיפרו כי הם רוכשים מזון מכיסם הפרטי. "מדובר בפגיעה משמעותית בכבוד האדם", אמר הנציב

הצבא צועד על קיבתו - אך מה קורה כשאין אוכל בבסיס? לחדשות 2 באינטרנט נודע כי חיילים רבים בבסיס של זרוע היבשה בצריפין התלוננו על תנאים קשים בחדר האוכל. בין היתר תיארו החיילים שהאוכל נגמר כרבע שעה לאחר פתיחת חדר האוכל ושהם נאלצים לקנות אוכל בשקם. בנוסף, התקבלו תלונות מצד חיילים צמחונים על כך שאין מספיק מנות עבורם.

אך התלונות לא נוגעות רק למזון. החיילים הביעו כעס על התנאים הירודים שאילצו אותם לאכול בחדר אוכל שאינו ממוזג ועל כך שהחיילים נאלצו לאכול בכלים חד פעמיים כדרך קבע כי מערכת חימום המים לא עובדת. החיילים והוריהם פנו מספר פעמים למפקדים בבסיס, אך טענו כי לא ניתן להם מענה ולכן הגישו קבילה לנציב קבילות החיילים אלוף במילואים יצחק בריק.

בריק, שנחשב לאחד הנציבים הקפדניים בצבא, החליט להגיע לביקור בחדר האוכל בבסיס ולשוחח עם חיילים וקצינים במקום. מביקורו עלתה תמונה קשה ומדאיגה על התנאים. הורי החיילים ציינו כי בריק השיב להם שמדובר "בפגיעה משמעותית ברווחת החייל ואין זה סביר שחיילים ישרתו בתנאים שמביישים את כבוד האדם".

נציב קבילות החיילים: "אין הצדקה לשרת כך בבסיס"

עוד ציין בתגובתו אליהם כי "אין הצדקה לחייל לשרת בבסיס כזה כשזכויותיו נפגעות וכשהוא חשוף לתנאים אלה". בריק גם הביע ביקורת על טיפול המפקדים שאיפשרו לחדר האוכל להגיע למצב כזה. הנציב הציב למפקדי הבסיס חודש ימים לתיקון הליקויים בבסיס. בנוסף הוא כתב להורי חיילים שפנו אליו בעניין זה כי הוא רואה את העניין בחומרה.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "הנושא נבדק על ידי נציב קבילות החיילים ויטופל בהתאם להמלצותיו". גורם צבאי סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי ימונה קצין שיהיה אחראי על הטיפול בנושא אספקת האוכל במחנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת