שר הביטחון ברק: התנהגות אשכנזי נפסדת

שר הביטחון ממשיך לתקוף את התנהלות אשכנזי בעקבות פרשת הרפז. "הקורבנות של ההתנהגות הנפסדת הזאת הם אלוף יואב גלנט וקצינים אחרים", אמר ברק. אסור לתת יד לטיוח, עלינו לומר אמת"

אהוד ברק וגבי אשכנזי. ארכיון (חדשות 2)

נמשכת ההתכתשות בין שר הביטחון לרמטכ"ל לשעבר סביב פרשת הרפז: שר הביטחון ברק מפרסם הבוקר תגובה חריפה לטיוטת הדוח בנושא וטוען "אסור לתת יד לטיוח, עלינו לומר את האמת".

על פי ההודעה שפרסם משרד הביטחון נכתב: "מי שבתקופה המתוארת בטיוטה עמד תחת מתקפה מצד קבוצה מצומצמת בצמרת צה"ל שהדוח עוסק בה הם: רוח צה"ל, ערכי האמת שנוצרו בו ונורמות הפיקוד. הותקפה הדמוקרטיה הישראלית, מרות הממשלה על צה"ל וכפיפותו של הרמטכ"ל לשר הביטחון הנבחר".

עוד על פי ההודעה: "אסור לתת יד לטיוח, עלינו לומר את האמת. הקורבנות של ההתנהגות הנפסדת הזאת היו האלוף יואב גלנט, יוני קורן, צ'יקו תמיר ועימאד פארס וקצינים אחרים. הם שנפלנו קורבן לפער שיש לעקרו ביד בוטחת - בין הדיבור למעשה".

שר הביטחון מציין: "מפקדי צה"ל ולוחמיו ראויים לפיקוד, גם בדרג העליון, שיכול להביט בעיניהם ולומר 'ממני תראו וכן תעשו'. צה"ל חזק מכל אירוע חולף וכואב ככל שיהיה. ערכי צה"ל ורוחו ובתוכם הדוגמא האישית וערך האמת בפיקוד העליון- חוזרים אל עצמם לנגד עיננו בשנה האחרונה. אני מברך על כך ובטוח שימשך".

אשכנזי: "לא בורח מכלום"

בטקס חגיגי שנערך אתמול באור יהודה בקריאת רחוב על שמו, התייחס הרמטכ"ל לשעבר אשכנזי לראשונה מול מצלמות לטיוטת מבקר המדינה בפרשת הרפז: "כפי שאתם יודעים אני מעולם לא ברחתי מכלום, לא בשדה הקרב ולא מביקורת כשהיא מוטחת בי. אני מודה למבקר על העבודה הרצינית ומבקר את המוסד הזה ונענה באופן ענייני אחרי שנקרא את הדברים כפי שצריך".

"נגיד את הדברים למבקר. אני, בניגוד לאחרים, לא חושב שיש פה סיבה לעליצות ושמחה, יש דברים שצריך לתקן, אני ומשפחתי ואנשי עברנו קמפיין ומתקפה לא פשוטה בדרך עשינו כמה טעויות. הדבר הכי חשוב אלה הלקחים שיש להפיק - נפיק כדי שלא יהיהו מערכות יחסים כאלה בין לשכות, שר ביטחון ורמטכ"ל", הדגיש אשכנזי.

"יש דברים שחשוב שהדוח חשף, שאף אחד בצה"ל לא היה מעורב בכתיבת הדוח ובהדלפתו. אף אחד לא התערב במינוי הרמטכ"ל או אי מינויו. אף אחד לא ביקש שנה חמישית. נענה באופן ענייני לדוח. הכי חשוב להפיק את החלקים", דברי אשכנזי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת