"נעצר בכיר הסוכנים הישראלים בעזה"

אתר האינטרנט של מנגנון ביטחון הפנים בחמאס מפרסם את דבר מעצרו של סוכן בכיר ישראלי ברצועה. על פי הדיווח, הסוכן היה מגיע לאתרי הפצצה של חיל האוויר ומדווח על הנזק ועל ההרוגים לצה"ל, וגם ביצע תצפיות על בסיסי החמאס

"תפסנו מרגל". איש חמאס, ארכיון (חדשות 2)

אתר האינטרנט של מנגנון ביטחון הפנים בחמאס, "אלמג'ד" (המקביל בתפקידו לשב"כ הישראלי), מפרסם את דבר מעצרו של מי שמוגדר כ"אחד מבכירי הסוכנים שפעלו עבור ישראל בעזה לאחרונה".

על פי הדיווח, הסוכן המכונה בראשי תיבות י. ו. היה בקשר עם ישראל מאז שנת 1998 ושיא פעילותו היה בזמן האינתיפאדה השנייה ובמהלך מבצע "עופרת יצוקה", לפני כשלוש שנים. כמו כן דווח באתר, כי בחקירתו הודה הסוכן, כי קצין המודיעין האחראי על הפעלתו נהג לבקש ממנו לגשת במהירות לאתרי ההפצצות של חיל האוויר בעזה על מנת לבדוק את תוצאות ההפצצה.

עוד דווח באתר, כי בחקירתו הודה הסוכן לכאורה כי קצין המודיעין האחראי על הפעלתו נהג לבקש ממנו לגשת במהירות לאתרי ההפצצות של חיל האוויר בעזה על מנת לבדוק את תוצאות ההפצצה. מיד לאחר מכן, לפי הדיווח, הסוכן היה כותב דו"ח ראשוני על מצב המטרה שהותקפה, בין אם מדובר בבית, ברכב או במטרה אחרת ומדווח על ההרוגים והפצועים בתקיפה.

"הסוכן היה כותב דוחות מפורטים לצה"ל"

בשלב הבא של הפעלתו, כך לפי הדיווח, הסוכן היה כותב דו"ח מפורט יותר הכולל את שמות הנוכחים באתר המותקף ופרטיהם האישיים על סמך עדויות שאסף בשטח וכן את תוצאות המעקב שערך בימים שאחרי התקיפה אחר גורמים שפקדו את המקום שבו התבצעה.

הסוכן הודה גם כן כי ביצע תצפיות על מוצבים רבים של חמאס, לאחר שהותקפו על ידי צה"ל וכן מסר דוח לצבא הישראלי. עוד עולה מהחקירה לכאורה כי ימים בודדים לאחר סיום מבצע "עופרת יצוקה", הוטל על הסוכן לאתר את האתרים החלופיים שאליהם עברו מנגנוני הביטחון של חמאס לאחר שהותקפו במבצע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת