בקרוב יאזלו ערכות המגן בארץ; 40% יישארו ללא הגנה

העורף הישראלי יישאר חשוף: בשבועיים הקרובים יאזל מלאי ערכות המגן שמחלק פיקוד העורף לאזרחים, ונכון לעכשיו, טרם הוזמנו ערכות חדשות. ההערכה היא שכ-40% מאוכלוסיית המדינה תיוותר ללא ערכות האב"כ. ח"כ בילסקי בתגובה: "שערורייה, כדאי שמקבלי ההחלטות יצטיידו בעורכי דין לקראת ועדת החקירה"

חלוקת מסכות גז. ארכיון (AP)

פיקוד העורף סוגר היום את תחנות החלוקה של ערכות המגן ברחבי הארץ. במקומן ייפתחו תחנות זמניות בתל אביב, חיפה, הקריות, פתח תקווה, נתניה וחולון וכן תחנות חלוקה בתוך סניפי הדואר. אולם, בעוד כשבועיים, ייסגרו תחנות החלוקה לחלוטין.

במלאים נותרו כ-120 אלף ערכות מגן, ומכיוון שאין תקצוב להמשך חלוקת הערכות לציבור, אלו הן הערכות האחרונות. ההערכה היא שבימים הקרובים תסתיים חלוקת הערכות שנותרו. אלא אם כן תתקבל החלטה אחרת על ידי הממשלה, המלאי לא יחודש. משמעות הדבר: 40% מאוכלוסיית ישראל, כולל ילדים, יישארו ללא ערכות מגן.

בתחנות החלוקה מדווחים כי הביקוש לערכות המגן עלה פי 5 לאחרונה. בינתיים, עדיין ניתן להזמין באמצעות אתר האינטרנט של הדואר שליחים או להתקשר למוקד ולהזמין ערכות הביתה עבור בני המשפחה.

"לאחר שממשלת ישראל קיבלה החלטה על סגירת תחנות החלוקה של ערכות המגן, נותרו מיליונים מאזרחי מדינת ישראל ללא כל הגנה", כתב ח"כ זאב בילסקי, יו"ר ועדת המשנה לבחינת מוכנות העורף במכתב שהפנה לראשי המדינה, "זו שערורייה שאין כדוגמתה, מקבלי ההחלטות במדינת ישראל פשוט מפקירים את העורף הישראלי לגורלו".

הוא הוסיף ואיים שאם לא יחדשו את מלאי המסכות, "באופן אישי אפנה למבקר המדינה בדרישה לחקור את הסחבת ואת ההתנערות מאחריות של מקבלי ההחלטות. אני מציע להם שיצטיידו בעו"ד טוב, הם כנראה יזדקקו לו בוועדת החקירה הבאה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת