מנהל תכנית ה"חץ": "אין כל סכנה להמשך הפיתוח"

בניגוד לאזהרות בכירים במערכת הביטחון לפיהן הקיצוץ בתקציב יפגע גם בפיתוח מערכת יירוט הטילים "חץ", ראש התכנית בתעשייה האווירית מרגיע היום: "לא ידוע לי על כל עיכוב". ניסוי ראשון במערכת המשופרת "חץ 3" ייערך בקרוב

מערכת "חץ 3" (התעשייה האווירית לישראל)

למרות הקיצוץ בתקציב הביטחון, לא נשקפת כל סכנה להמשך הפיתוח של מערכת ה"חץ" ליירוט טילים ארוכי טווח. כך אמר היום יצחק קאיה, מנהל תכנית "חץ" בתעשייה האווירית, בכנס טכנולוגיות צבאיות ותעופתיות שנערך היום.

זאת, בניגוד לעמדה שנשמעה לאחרונה מצד בכירים במערכת הביטחון שטענו כי הקיצוץ שפגע בתקציב יפגע בפיתוח המערכת המתקדמת ורכישתה.

לדברי קאיה, תכנית הפיתוח של הטיל נמשכת ביחד עם השותפה האמריקנית בפרויקט, חברת בואינג. "התכנית ממשיכה להתבצע כסדרה, כאחת התכניות החשובות של מערכת הביטחון והיא נמצאת בעדיפות גבוהה. לא ידוע לי על כל סכנה להמשכה".

הניסוי הראשון של המערכת המשופרת "חץ 3" יתקיים בתקופה הקרובה ויבחן את יעילות הטיל המיירט.

"הדגם המשופר 'חץ 3' כולל מכ"מ משוכלל ומשודרג 'אורן אדיר'. זוהי מערכת יעילה ומשופרת בעלת יכולת טובה יותר מתמיד להתמודד עם איומים עתידיים. הניסוי האחרון שהתקיים לפני מספר שבועות התרכז במרכיבי מערכת הנשק והוגדר כמוצלח. שיפור הזיהוי של טילים תוקפים על ידי מערכת נשק 'חץ' מגביר את סיכויי ההצלחה ורמת הוודאות של היירוט", הוסיף קאיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת