חשד: חיילים הרעילו חתולים וקברו אותם חיים

בבית הדין הצבאי ביפו הוגש אתמול כתב אישום נגד שלושה חיילים באשמת התעללות בחתולים. על פי עדויות, הם זרקו עליהם אבנים, ריססו מזון במסיר שומנים ונתנו להם לאכול וקברו אותם כשהם בחיים. החיילים הכחישו את הטענות והצהירו: אנחנו אוהבים חתולים

"הרעילו וקברו חתולים", ארכיון (חדשות 2)

אתמול צוין בכנסת יום זכויות בעלי החיים אך באותו זמן הוגש גם כתב אישום חמור נגד שלושה חיילים מגדוד הקשר המטכ"לי אמירים שהתאכזרו לחתולים שהיו בבסיסם, כך דווח הבוקר בעיתון "מעריב".

משפטם נפתח אתמול בבית הדין הצבאי ביפו לאחר חקירה שקיימה יחידת מצ"ח "יואב". הרקע למעשים ככל הנראה הוא העובדה שהחיילים לא אהבו שיש הרבה חתולים בבסיס. כתב האישום שהוגש כולל עדויות של חיילים מהבסיס ועל פי החשד הנאשמים גם הרגו לפחות שני חתולים במקרים שונים. על פי החשד, באחד המקרים החיילים ריססו מסיר שומנים על מזונות שונים ונתנו לחתולים לאכול אותם.

על פי כתב האישום, השלושה נהגו לחבוט בחתולים לזרוק עליהם אבנים ולעיתים השתמשו נגדם באת חפירה ובמגבים. עוד נטען כי באחד המקרים החיילים קברו את החתולים בעודם בחיים. החיילים מואשמים בעבירה על חוק איסור התעללות בבעלי חיים. השלושה מצדם הכחישו אתמול את המיוחס להם וטענו שהם אוהבים חיות ובעיקר חתולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת