איש הג'יהאד ששבת רעב עבר הלילה ניתוח; מצבו טוב

חאדר עדנאן, האסיר המנהלי שהפך לסמל פלסטיני לאחר ששבת רעב במשך 66 ימים רצופים, עבר הלילה ניתוח במרכז הרפואי "זיו" בצפת, בעקבות בעיה רפואית שבה לקה בעקבות מחסור בתזונה. מצבו טוב והוא מתאושש במחלקה. אתמול קרא עדנאן ממיטת חוליו לאסירים מנהליים נוספים להחרים את בתי הדין בישראל

חאדר עדנאן, אסיר הג'יאהד האסלאמי ששבת רעב במשך 66 ימים, נותח אמש לאחר שזוהתה בגופו בעיה רפואית שככל הנראה קשורה בשביתת הרעב הארוכה בה שהה. מצבו מוגדר טוב והוא הועבר להתאוששות.

לאחר שצוות הרופאים במרכז הרפואי "זיו" בצפת, זיהה את הבעיה, שכאמור ייתכן וקשורה בחוסר התזונה שממנו סבל, הוחלט לנתחו. במרכז הרפואי הדגישו כי "מצבו של עדנאן היה יכול להסתבך אלמלא היה מאובחן בזמן". הניתוח עבר בהצלחה ומצבו של האסיר מוגדר טוב. כעת הוא מאושפז להתאוששות במחלקה הכירורגית.

ממיטת חוליו - מעודד את שובתי הרעב

אסיר הג'יהאד האיסלאמי שהסכים בשבוע שעבר להפסיק את שביתת הרעב בת ה-66 ימים בעקבות הסכם עם הפרקליטות, דיבר אתמול לראשונה וקרא לאסירים מנהליים נוספים לעשות כמוהו. "אני מחזק את ידיהם של האסירים המנהליים", אמר עדנאן ממיטת חוליו בבית החולים "זיו" בצפת, שם הוא מתאושש משביתת הרעב הארוכה במהלכה השיל עשרות קילוגרמים ממשקלו וחייו היו בסכנה.

"אני קורא לאסירים להחרים את בתי הדין הצבאיים בכל הערכאות. המעצר המנהלי הוא מעצר שווא. על כל האסירים להיות מחויבים לקריאה זו", תקף עדנאן. במקביל, הביע הזדהות עם האסירה הפלסטינית הנאא' שלבי, צעירה בת 27 מאזור ג'נין, פעילת ג'יהאד אסלאמי שנעצרה ב-14 בספטמבר 2009 בבית משפחתה בכפר בורקין בגדה המערבית, וארגונים פלסטיניים טוענים כי מאז היא מוחזקת בישראל מבלי להישפט. היא שוחררה במסגרת עסקת שליט - אך נעצרה שוב לאחרונה בטענה כי שבה לעסוק בטרור. לפני 13 ימים היא פתחה בשביתת רעב בכלא השרון בו היא מוחזקת, במחאה על מעצרה - ומאז עניינה זוכה לסיקור נרחב בכלי התקשורת הפלסטיניים והערביים.

בנוסף, סיפר עדנאן כי בהדרגה משתפר מצבו הבריאותי. "רמת ההמוגלובין בדם שלי עלתה, אך אני עדיין סובל מחולשה", אמר. "אני מקבל תמיסות מיוחדות. תזונתי שבה בהדרגה לסדרה". לקראת חזרתו לביתו, אומר עדנאן: "אנסה לפצות את משפחתי על ימי המעצר", אמר.

 

"אין נגדו שום ראיות"

פרשת העצור המנהלי עדנאן הגיעה בשבוע שעבר לסיום, בעסקת פשרה שהושגה בין עורך דינו לפרקליטות. עדנאן הסכים להפסיק את שביתת הרעב וישוחרר במסגרת הסיכום עם הפרקליטות במהלך אפריל הקרוב.

פרקליטו של עדנאן, ג'וואד בולוס, אמר בריאיון לחדשות 2 באינטרנט: "איני יודע מדוע הוא נעצר עד עכשיו. הוא נחשד כפעיל בכיר בג'יהאד האסלאמי ותו לא. אין שום עובדות, אין שום ראיות, אין חקירה וזה מצער. מדובר בתהליך של מו"מ שניהלתי מול הפרקליטות, לא היה קל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת