מבריח סמים נהרג מאש צה"ל בגבול מצרים

האנרכיה בסיני נמשכת, ובצה"ל מרגישים זאת היטב. מבריח סמים שניסה לחדור לשטח ישראל עם חשודים נוספים נורה לפנות בוקר על ידי כוח צה"ל, לאחר חילופי ירי. התקרית אירעה באותה הגזרה בה אותרו לאחרונה תיקי נפץ

גבול מצרים. ארכיון (רויטרס)

תקרית ירי בגבול ישראל- מצרים: מבריח סמים נהרג לפנות בוקר מאש כוחות צה"ל בעת שניסה, יחד עם חבריו, לחצות את הגדר. התקרית אירעה באותו אזור בו אותרו לאחרונה שני תיקי נפץ.

החיילים שזיהו מספר דמויות חשודות שהתקרבו לשטח הישראלי, קראו לעברם, ומשלא נענו פתחו באש, ובמקום התפתחו חילופי ירי, שכתוצאה מהם נהרג אחד המבריחים.

היתר נמלטו לשטח המצרי כשהם משאירים אחריהם שקים המכילים קילוגרמים רבים של סמים. מצה"ל נמסר כי "תופעת ההברחות והחדירה לשטח מדינת ישראל שלא כדין מהגבול המערבי מנוצלות על ידי ארגוני הטרור לחדירה ולהוצאת פיגועים כנגד אזרחי מדינת ישראל וכוחות צה"ל. צה"ל ימשיך לפעול כנגד כל גורם המהווה איום על ביטחון מדינת ישראל ותושביה". 

אתמול שוב אותר תיק נפץ בגבול

צה"ל התיר אתמול לפרסום כי ביום חמישי האחרון סוכל פיגוע בגבול ישראל-מצרים. אדם חשוד ניסה להחדיר תיק נפץ גדול לשטח ישראל - אך המטען אותר ונוטרל. מדובר בתיק הנפץ השני שאותר באזור בתוך שבוע.

התיק אותר במהלך פעילות שגרתית של צה"ל לסיכול הברחות בגבול. החיילים זיהו פעילות חשודה על קו הגבול, אך במהלך מרדף וניסיון מעצר - הצליח החשוד לברוח. בסריקות שביצעו כוחות צה"ל באזור, אותר תיק ובו מטען נפץ גדול. חבלני חיל ההנדסה ניטרלו את המטען בשטח בהצלחה.

"ניסיון החדרת תיק נפץ זה מצטרף לניסיון נוסף להחדרת תיק נפץ מסיני לישראל, שבוצע בשבוע הוחלף וסוכל על ידי כוחות צה"ל ומשטרת ישראל", נמסר מצה"ל. "מוערך כי פעילות טרור זו מאוכוונת על ידי ארגוני הטרור מרצועת עזה, תוך ניצול מערך ההברחות הפליליות מגזרת סיני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת