גורם אמריקני בכיר: ישראל לא תודיע לפני תקיפה באירן

בכיר במודיעין האמריקני אמר הלילה לסוכנות הידיעות כי גורמים ישראלים רשמיים במדינה ציינו כי אין בכוונת ישראל להתריע מראש על החלטתה לתקוף באירן. הגורם האמריקני הדגיש כי בישראל החליטו להסיר מארה"ב את אחריות התקיפה באירן. בפנטגון, בבית הלבן ובשגרירות ישראל בוושינגטון סירבו להגיב לדיווח

"ישראל לא תתריע על תקיפה באירן" (רויטרס)

גורמים ישראליים רשמיים בארה"ב אמרו כי אין בכוונת ישראל להתריע מראש על כוונתה, לשגר מתקפת מנע נגד מתקני הגרעין באירן. כך אמר הלילה גורם בכיר במודיעין האמריקני לסוכנות הידיעות AP.

על פי דבריו של הבכיר האמריקני, בישראל החליטו להסיר מארה"ב את האחריות לתקיפה הפונטציאלית, ועל כן לא יודיעו עליה מראש. גורמים רשמיים בממשל האמריקני, לרבות הבית הלבן, הפנטגון ונציגי שגרירות ישראל, לא הגיבו לדיווח.

בסוכנות הידיעות הדגישו כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אהוד ברק העבירו את המסר לגורמים הבכירים בארה"ב, ביניהם ראש המטות המשולבים, יועץ הבית הלבן לביטחון לאומי, וראש המודיעין הלאומי. כל זאת במטרה לצמצם את הפער בין ישראל לארה"ב, בנוגע להתמודדות עם האיום האירני.

הגורם האמריקני ציין כי נתניהו העביר מסר זהה לכל  הנציגים האמריקנים שהגיעו לישראל לשיחות בנושא.

בתחילת השבוע בירך ראש הממשלה בנימין נתניהו על דוח הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית מערב שישי, המזהיר מפני המשך התרחבותה של תכנית הגרעין של הרפובליקה האסלאמית. "קיבלנו הוכחה חותכת נוספת בדוח סבא"א, שמוכיח שההערכות של ישראל מוצדקות ושאירן ממשיכה להתקדם בצעדים מהירים בתכנית תוך התרסה והתעלמות בוטה נגד החלטות הקהילה הבינלאומית", אמר נתניהו והדגיש כי בביקורו הקרוב בוושינגטון ידון עם הנשיא אובמה בעניין הגרעין האירני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת