איש הג'יהאד ששבת רעב: "להחרים את בתי הדין של ישראל"

כשהוא עדיין חלש ומתאושש משביתת הרעב בת 66 הימים, חאדר עדנאן, האסיר המנהלי שהפך לסמל פלסטיני, קורא לאסירים מנהליים נוספים להחרים את בתי הדין בישראל. "כולם צריכים להיות מחוייבים לקריאה זו", אומר האיש שחתם על הסכם עם הפרקליטות, ומבקש לתמוך באסירה הפלסטינית ששובתת רעב כבר 13 ימים

ממיטת חוליו - מעודד את שובתי הרעב: חאדר עדנאן, אסיר הג'יהאד האיסלאמי שהסכים בשבוע שעבר להפסיק את שביתת הרעב בת ה-66 ימים בעקבות הסכם עם הפרקליטות - מדבר היום לראשונה וקורא לאסירים מנהליים נוספים לעשות כמוהו.

"אני מחזק את ידיהם של האסירים המנהליים", אמר עדנאן ממיטת חוליו בבית החולים "זיו" בצפת, שם הוא מתאושש משביתת הרעב הארוכה במהלכה השיל עשרות קילוגרמים ממשקלו וחייו היו בסכנה.

"אני קורא לאסירים להחרים את בתי הדין הצבאיים בכל הערכאות. המעצר המנהלי הוא מעצר שווא. על כל האסירים להיות מחויבים לקריאה זו", תקף עדנאן.

במקביל, הביע עדנאן הזדהות עם האסירה הפלסטינית הנאא' שלבי, צעירה בת 27 מאזור ג'נין, פעילת ג'יהאד אסלאמי שנעצרה ב-14 בספטמבר 2009 בבית משפחתה בכפר בורקין בגדה המערבית, וארגונים פלסטיניים טוענים כי מאז היא מוחזקת בישראל מבלי להישפט. היא שוחררה במסגרת עסקת שליט - אך נעצרה שוב לאחרונה בטענה כי שבה לעסוק בטרור. לפני 13 ימים היא פתחה בשביתת רעב בכלא השרון בו היא מוחזקת, במחאה על מעצרה - ומאז עניינה זוכה לסיקור נרחב בכלי התקשורת הפלסטיניים והערביים.

היום, באמצעות עורך דינה, פורסמו דבריה באחד מאתרי האינטרנט של חמאס. "עצרו אותי בדרך ברברית", אמרה והבטיחה: "אני ממשיכה בשביתת הרעב עד שאזכה בזכויותיי". עדנאן בירך את שלבי וקרא למוסדות וארגוני זכויות אדם לתמוך בה ולסייע לקידום עניינה.

בנוסף, סיפר עדנאן כי בהדרגה משתפר מצבו הבריאותי. "רמת ההמוגלובין בדם שלי עלתה, אך אני עדיין סובל מחולשה", אמר. "אני מקבל תמיסות מיוחדות. תזונתי שבה בהדרגה לסדרה". לקראת חזרתו לביתו, אומר עדנאן: "אנסה לפצות את משפחתי על ימי המעצר", אמר.

"אין נגדו שום ראיות"

פרשת העצור המנהלי עדנאן הגיעה בשבוע שעבר לסיום, בעסקת פשרה שהושגה בין עורך דינו לפרקליטות. עדנאן הסכים להפסיק את שביתת הרעב וישוחרר במסגרת הסיכום עם הפרקליטות במהלך אפריל הקרוב.

פרקליטו של עדנאן, ג'וואד בולוס, אמר בריאיון לחדשות 2 באינטרנט: "איני יודע מדוע הוא נעצר עד עכשיו. הוא נחשד כפעיל בכיר בג'יהאד האסלאמי ותו לא. אין שום עובדות, אין שום ראיות, אין חקירה וזה מצער. מדובר בתהליך של מו"מ שניהלתי מול הפרקליטות, לא היה קל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת