נתניהו: "אדון עם אובמה בגרעין האירני"

ראש הממשלה מברך הבוקר על דוח הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית מערב שישי ואמר בפתח ישיבת הממשלה: "קיבלנו הוכחה חותכת נוספת שההערכות של ישראל מוצדקות ושאירן ממשיכה להתקדם בצעדים מהירים". נתניהו התייחס גם לאיום האירני השני - המתחרה האירני לסרט "הערת שוליים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו מברך הבוקר על דוח הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית מערב שישי, המזהיר מפני המשך התרחבותה של תכנית הגרעין של הרפובליקה האסלאמית. "קיבלנו הוכחה חותכת נוספת בדוח סבא"א, שמוכיח שההערכות של ישראל מוצדקות ושאירן ממשיכה להתקדם בצעדים מהירים בתכנית תוך התרסה והתעלמות בוטה נגד החלטות הקהילה הבינלאומית", אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה הבוקר.

ראש הממשלה סיפר על מטרת יציאתו לוושינגטון, שם ייפגש עם הנשיא האמריקני ברק אובמה. "האזור שלנו רוגש ומשתנה במהירות רבה, לרבות מעשי הטבח הנפשעים נגד אזרחים חפים מפשע בסוריה", אמר נתניהו. "במרכז דיוננו תעמוד אירן ותכנית הגרעין שלה".

בסיום דבריו התייחס נתניהו ל"איום האירני" האחר - בדמותו של הסרט האירני "פרידה", המועמד לגנוב מהסרט הישראלי "הערת שוליים" את פרס האוסקר בקטגוריית הסרט הזר הלילה בלוס אנג'לס. "בהצלחה לסרט הערת שוליים", אמר נתניהו והוסיף בבדיחות הדעת: "זו הייתה הערת שוליים על הערת שוליים".

סבא"א: אירן מרחיבה את יכולות הגרעין

בסופ"ש התפרסם דוח שחיברו פקחי סבא"א, המעלה כי בארבעת החודשים האחרונים הרחיבה אירן במהירות את פעילות תכנית הגרעין שלה, שעלולה לשמש לפיתוח נשק גרעיני, כך דיווחה סוכנות הידיעות AP.

מדובר בדוח נוסף המאשש את כוונותיה של אירן להשיג נשק גרעיני. בחודש נובמבר בשנה שעברה פרסמה סבא"א את הדוח החמור ביותר שלה אודות תכנית הגרעין האירנית, ולפיו אירן פועלת לייצור נשק גרעיני באופן חשאי, ולשם כך רכשה חומר וידע בסודיות, העבירה מתקני גרעין לבונקרים תת-קרקעיים וביצעה ניסויים גרעיניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת