לראשונה מאז פיגוע הדמים: כביש 12 נפתח לתנועה

במשך חצי שנה היה כביש 12, הנושק לגבול עם מצרים, סגור לתנועת כלי רכב, זאת מאז הפיגוע בו נרצחו 8 בני אדם. הבוקר, לאחר בניית חלק גדול מהגדר ואמצעי ביטחון רבים, הוא נפתח לתנועה אחרי השלמת גדר ביטחון. עם זאת, בשלב זה תותר נסיעת כלי רכב אזרחיים בכביש רק בין 08:00-17:00

כמעט שבעה חודשים אחרי פיגוע הדמים שגבה את חייהם של שישה אזרחים ושני אנשי כוחות הביטחון, נפתח הבוקר לתנועה כביש 12 המוביל לאילת. זאת, אחרי הקמתה של גדר ביטחון מוגנת במטרה למנוע חדירת מסתננים וגורמי טרור ולאור הערכת מצב שהתקיימה בפיקוד הדרום. בנוסף, לאורך הכביש התווספו נקודות שליטה מצוידות באמצעי תצפית מתקדמים.

עם תחילת פתיחת הכביש תתאפשר תנועת כלי רכב אזרחיים בין השעות 08:00-17:00 בלבד. בהמשך, עם התווספות רכיבים הרתעתיים נוספים, תתאפשר בו הנסיעה גם בשעות החשיכה. עד כה הושלמה בניית 100 ק"מ של הגדר, מתוך 240 ק"מ בסך הכל. צוותים רבים עובדים מסביב לשעון במטרה להשלים את הבנייה בהקדם האפשרי.

"המצב הביטחוני השתנה משמעותית"

"המצב הביטחוני פה השתנה באופן מהותי - בזירת הפיגוע ובכל המרחב", אמר בסוף השבוע מפקד עוצבת אדום תא"ל נדב פדן עם פתיחתו המחודשת של הכביש. "מערך איסוף המודיעין החדש ייתן לנו התרעות על תנועות חשודות וכך ימנע חדירות. מגדר ישנה עם כבל אחד בנינו מכשול אינטנסיבי תוך תפיסה מבצעית חדשה לגמרי", הסביר.

"אנו עדים לניצול מצד חמאס של המציאות בסיני כדי להחדיר חוליות טרור לתוכו, תוך ניצול ציני של יחסינו הטובים עם הכוחות המצרים, איתם יש לנו קשר טקטי רציף", ציין פדן. "חמאס מוביל פיגועים גם בסיני ואחראי על הטרור שיוצא מרצועת עזה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת