סופ"ש חם: 10 רקטות נורו לעבר הדרום

תושבי ישובי עוטף עזה לא הצליחו ליהנות מסוף השבוע שלהם. 10 רקטות קסאם נורו במהלך היומיים האחרונים לעבר הדרום מרצועת עזה. למרבה המזל לא היו נפגעים מהירי. תושבי אשכול טוענים: "קיימת תחושה של שטח הפקר. אנחנו ללא הגנה". בתגובה לירי צה"ל תקף מטרות בעזה

ירי לעבר ישובי הדרום. ארכיון (רויטרס)

שגרה של אש בדרום: לא פחות מעשר רקטות קסאם נורו במהלך היומיים האחרונים מרצועת עזה לעבר ישראל. למרבה המזל לא היו נפגעים בנפילות ולא נגרם נזק; בתגובה לירי חיל האוויר תקף מטרות ברצועה.

ביממה האחרונה נורו מרצועת עזה לישראל חמש רקטות. האחרונה נורתה בשעות הלילה לעבר המועצה האזורית אשכול. התושבים מדווחים כי לא נשמעה אזעקת צבע אדום לפני הנפילה. הרקטה נפלה בשטח פתוח, ולא גרמה לנפגעים או לנזק.

בתגובה לירי חיל האוויר תקף מנהרת הברחה בדרום הרצועה ומחסן לאמצעי לחימה בצפון הרצועה. מדובר צה"ל נמסר כי זוהו פגיעות מדויקות במטרות. "התקיפה בוצעה בעקבות הירי לעבר מערב הנגב. צה"ל רואה בחמאס את האחראי הבלעדי לירי היוצא מהרצועה", נמסר מדובר צה"ל.

מוקדם יותר נפלו שלוש רקטות בשטחי המועצה האזורית חוף אשקלון. דוברת מועצה אזורית אשכול רונית מנאקר, סיפרה לחדשות 2 באינטרנט כי הירי לעבר הישובים באזורם הולך ומתחזק. "קיימת תחושה של שטח הפקר. אנחנו ללא הגנה וכיפת ברזל אינה פעילה כאן", מסבירה מנאקר. "אלו ישובים שסופגים כל הזמן ירי בשוטף. יש פה ילדים ומשפחות ללא כל הגנה".

אתמול: 5 רקטות נפלו בדרום

אתמול נורו חמש רקטות משטח רצועת עזה לישראל. לא דווח על נפגעים. ההערכה במערכת הביטחון היא שהירי אתמול בוצע בתגובה לתקיפות חיל האוויר ברצועת עזה.

כתגובה לירי המתמשך ביממה האחרונה תקפו כלי טיס של חיל האוויר שני מוקדי טרור בצפון רצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר כי זוהו פגיעות מדויקות במטרות וכי כל מטוסינו שבו בשלום לבסיסם. עוד נמסר כי "התקיפה מהווה תגובה לירי תלול המסלול לעבר שטח מדינת ישראל". סך הכל נורו במהלך הלילה ארבע רקטות קסאם לעבר ישראל שלא גרמו לנפגעים או לנזק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת