צעיר פלסטיני נהרג בקלנדיה; הפלסטינים: "צה"ל ירה אש חיה"

עשרות צעירים פלסטינים הפגינו הערב ויידו אבנים במחסום קלנדיה, במחאה על אירועי הר הבית מוקדם יותר. הפלסטינים טוענים: אחד הצעירים, טלעת ראמיה (25), נפצע קשה מאש חיה שנפתחה לעברו על ידי כוחות הביטחון, שפיזרו את מיידי האבנים. מאוחר יותר הוא מת מפצעיו

הפלסטינים מדווחים כי צעיר תושב העיירה א-ראם מת הערב מפצעיו, לאחר שנפצע קשה מאש כוחות צה"ל במהלך עימותים שפרצו במחסום קלנדיה. ברמאללה מדווחים כי ארבעה פלסטינים נוספים נפצעו בתקרית, אחד מהם במצב קשה.

הערב, שעות בודדות לאחר פרוץ המהומות האלימות במתחם הר הבית, גלשו העימותים גם בכפר עיסאוויה בירושלים ובמחסום קלנדיה. פלסטינים יידו אבנים לעבר כוחות הביטחון, שהשיבו באמצעים לפיזור הפגנות.

ואולם, הערב מדווחים כלי תקשורת פלסטיניים, כי אחד הפצועים בתקרית בקלנדיה, צעיר בשם טלעת ראמיה (25), מת מפצעיו לאחר שאושפז בבית החולים במצב קשה. "כוחות הכיבוש השיבו לנערים ברימוני גז מדמיע וכדורי גומי - אך כשהחריפו העימותים, החיילים פתחו באש חיה", טענו גורמים פלסטיניים בכלי התקשורת המקומיים. "ראמיה נורה מאש חיה".

יובא לקבורה מחר אחרי תפילות הצהריים

ההפגנה בקלנדיה יצאה ממחנה הפליטים, במחאה על מה שכונה ברשות הפלסטינית "מעשי הפלישה המתמשכים של המתנחלים במסגד אל-אקצה, ומניעת כניסתם של פלסטינים רבים לירושלים דרך המחסום הישראלי".

על פי דיווחי הפלסטינים, מחר אחרי תפילות הצהריים תתקיים הלוויתו של ראמיה בעיירה א-ראם בגדה המערבית. גורמים מקומיים מצפים להשתתפותם של אלפים בהלוויה.

בשעות הצהריים יידו מאות צעירים פלסטינים אבנים על כוחות הביטחון במתחם הר הבית בירושלים. אלו השיבו בירי רימוני הלם לצורך פיזור המתפרעים. 11 שוטרים נפגעו מאבנים וטופלו במקום. המשטרה עצרה 10 חשודים בהפרות הסדר וצפויים מעצרים נוספים. "מדובר בשיא ההתפרעויות בשבועיים האחרונים בהר הבית", אמר בצהריים מפקד מחוז ירושלים, ניצב ניסו שחם. "זו ההתפרעות החמורה ביותר עד כה". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת