חשד: 4 ממשוחררי שליט חזרו לטרור

זמן לא רב לאחר ששוחררו, נעצרו ארבעה ממשוחררי עסקת שליט בחשד שחזרו לעסוק לטרור. התביעה הצבאית דורשת להחזירם לכלא, זאת לאחר שחתמו על מסמך לאחר ששוחררו שלא יחזרו לטרור. גורמי ביטחון בישראל מעריכים: הם רוצים לחטוף חייל או אזרח על מנת לשחרר את האסירים שלא שוחררו בעסקה

המשוחררים חזרו לטרור, עסקת שליט (רויטרס)

לפני ארבעה חודשים שוחררו 1,027 אסירים פלסטינים במסגרת העסקה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט. כוחות הביטחון עצרו לאחרונה ארבעה ממשוחררי העסקה בחשד לפעילות טרור נגד ישראל. כך מדווח הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות".

לפני שחרורם חתמו האסירים על מסמך בו הם מצהירים שלא ישובו לפעול כנגד ישראל. עם זאת, גורמי ביטחון בישראל מבחינים בעת האחרונה על מגמה בה האסירים המשוחררים מעוניינים להמשיך בדרך הטרור. האסירים מעוניינים לסייע בחטיפת חייל או אזרח וכך להביא לשחרורם של אסירים נוספים שלא נכללו בעסקת שליט.

על פי החשד הארבעה נעצרו על פעילות שביצעו בחודשים מאז שוחררו. בית הדין הצבאי ידון השבוע בעניינם ובתביעה הצבאית דורשים להחזירם לכלא לתקופת המאסר שנותרה להם, אך עורכי דינם מבקשים שידונו אותם מחדש.

העצורים הם: הנא אל-שלבי, בת 25 פעילת הג'יהאד האיסלאמי, אימן שראונה בן 36, פעיל חמאס, אימאן אבו-דאוד בן 34, פעיל חמאס ומאג'די אל-עג'ולי פעילת הג'יהאד האיסלאמי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת