חצי שנה אחרי הפיגוע באילת: כביש 12 נפתח מחדש

במשך חצי שנה היה כביש 12, הנושק לגבול עם מצרים, סגור לתנועת כלי רכב, זאת מאז הפיגוע בו נרצחו 8 בני אדם. בימים הקרובים, לאחר בניית חלק גדול מהגדר ואמצעי ביטחון רבים, תתאפשר לראשונה מאז הפיגוע תנועת כלי רכב אזרחיים בכביש. מפקד אוגדת הדרום: "מגדר ישנה בנינו מכשול אינטנסיבי"

שישה אזרחים ושני אנשי כוחות הביטחון נרצחו בפיגוע הדמים סמוך לאילת באוגוסט של השנה שעברה, ומאז היה כביש 12 סגור לתנועה כליל. בימים הקרובים, עם השלמת בניית חלק גדול מהגדר והקמת מכשול אינטנסיבי - הכביש ייפתח מחדש.

"המצב הביטחוני פה השתנה באופן מהותי - בזירת הפיגוע ובכל המרחב", אמר היום מפקד עוצבת אדום תא"ל נדב פדן עם פתיחתו המחודשת של הכביש. "מערך איסוף המודיעין החדש ייתן לנו התרעות על תנועות חשודות וכך ימנע חדירות. מגדר ישנה עם כבל אחד בנינו מכשול אינטנסיבי תוך תפיסה מבצעית חדשה לגמרי", הסביר.

הכביש ייפתח לתנועה מחודשת בתוך ימים אחדים, לאחר שצה"ל השלים את העבודה להקמת המכשול בקטעים שבהם הכביש עובר בסמוך לגבול. לאורך הכביש התווספו נקודות שליטה מצוידות באמצעי תצפית מתקדמים.

"אנו עדים לניצול מצד חמאס של המציאות בסיני כדי להחדיר חוליות טרור לתוכו, תוך ניצול ציני של יחסינו הטובים עם הכוחות המצרים, איתם יש לנו קשר טקטי רציף", ציין פדן. "חמאס מוביל פיגועים גם בסיני ואחראי על הטרור שיוצא מרצועת עזה".

עם תחילת פתיחת הכביש תתאפשר תנועת כלי רכב אזרחיים בשעות היום בלבד. בהמשך, עם התווספות רכיבים הרתעתיים נוספים, תתאפשר בו הנסיעה גם בשעות החשיכה. עד כה הושלמה בניית 100 ק"מ של הגדר, מתוך 240 ק"מ בסך הכל. צוותים רבים עובדים מסביב לשעון במטרה להשלים את הבנייה בהקדם האפשרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת