חייל בודד מצא משפחה - בפייסבוק

דניאל שכטר החליט להשאיר בקנדה את בני משפחתו וחבריו ועלה לארץ. הוא התגייס לשורות חטיבת הצנחנים בצה"ל, אך כשהגיע לחדר ששכר בסופי השבוע - התקשה להתמודד עם הבדידות. הוא החליט לפרסם קריאה לסיוע ברשת החברתית - ונענה על ידי בני משפחה מאבן יהודה

דניאל שכטר. מצא משפחה בפייסבוק (דובר צה"ל)

היום מציינים בישראל את "יום המשפחה". רבים מעבירים אותו בסביבת קרוביהם, אבל סמל דניאל שכטר, לוחם בגדוד 101 של חטיבת הצנחנים, חשש בשבוע שעבר שייאלץ לציין אותו לבדו. הוא נולד וגדל בקנדה והחליט לעלות לארץ כדי להתגייס לצה"ל - כשהוא מותיר הרחק מאחור את בני משפחתו, חבריו וסביבתו המוכרת.

"התגייסתי כחייל בודד. צה"ל עזר לי בדמי שכירות ונכנסתי לחדר בדירה", הוא סיפר. "בכל סוף שבוע כשיצאתי הביתה הבנתי כמה שזה קשה גם להספיק לערוך קניות לשבת, גם לעשות כביסה וגם להתמודד עם הבדידות".

באחד הימים גלש שכטר וכתב בדף הפייסבוק שלו: "חייל בודד מחפש משפחה מאמצת". בתוך פרק זמן קצר הצליח אותו המשפט לעורר תגובות מצד רבים שהתרגשו לנוכח הפנייה - אחת מהם הייתה טלי עזיזה, סטודנטית בת 20 שעלתה גם היא מקנדה לפני כשנתיים.

עזיזה ובני משפחתה החליטו "לאמץ" לחיקם את שכטר, שהגיע בסוף השבוע האחרון לביתם שבאבן יהודה ובתוך ימים ספורים נטמע שם היטב. "באתי בערב שבת והכרתי את ההורים של טלי - מישל ואניטה - ואת אחיה ואחותה הצעירים. אחר כך כבר באתי עם המזוודה", סיפר שכטר בחיוך.

מבחינת בני משפחת עזיזה, מהווה דניאל - למרות ההיכרות הקצרה עמו - אחד מבני הבית. "יש לנו ילד בן 18 שעומד להתגייס לצה"ל וזה טוב עבורו שיהיה לו מישהו כמו דניאל שהוא לוחם, שאיתו הוא יכול להתייעץ", סיפר האם אניטה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת