השר ישי: "חוק טל יוארך, החרדים נפלו קורבן לפוליטיקאים"

סגן ראש הממשלה העריך בריאיון לביטאון ש"ס כי למרות פסיקת בג"ץ נגד החוק המסדיר את הפטור לבחורי הישיבות משירות צבאי, ייאלצו השרים להאריך את תוקפו - חרף דברי השופטים. הוא האשים כי החרדים "נפלו קורבן לפוליטיקאים שמתכננים להקים מפלגות חדשות"

אלי ישי (AP)

אחרי ששופטי בג"ץ פסלו את "חוק טל" המסדיר את הפטור לבחורי הישיבות משירות צבאי ובמקביל למאמצים בקואליציה לגבש פתרון חוקתי לסוגיה, סבור סגן ראש הממשלה ושר הפנים, אלי ישי, כי למרות ההתבטאויות בנושא - ייאלצו השרים להאריך את תוקפו של החוק בשנה נוספת - חרף הפסיקה נגדו.

בגלי צה"ל דווח כי ישי אמר את הדברים בריאיון שהעניק לביטאון ש"ס, שם טען גם כי משרד האוצר הוא שמונע את גיוס החרדים: "שני גדודים מחכים לגיוס וצה"ל אינו מגייס אותם בגלל מחסור בתקציב. יש עוד מאות חרדים שמחכים לעשות שירות אזרחי, אך נדחים בשל היעדר תקנים".

שר הפנים ויו"ר ש"ס האשים גם כי בעקבות הדיון הציבורי שהתעורר סביב הנושא "הפכו החרדים לקורבן של פוליטיקאים המתמודדים בפריימריז ושל פוליטיקאים המתכננים להקים מפלגות חדשות. הציבור החרדי לא ייגרר לגחמות הפוליטיות האלו", הדגיש השר - שציין גם כי "רוב הציבור מכיר ומוקיר את ערך לומדי התורה".

לפיד: "פראיירים כבר לא מתחלפים"

בדברים שאמר ישי על "פוליטיקאים המתכננים להקים מפלגות חדשות" התייחס יו"ר ש"ס במרומז להתמודדותו של יאיר לפיד לכנסת. בנאום שנשא אתמול אמר האחרון: "הישראלים אמרו תמיד שפראיירים לא מתים, הם רק מתחלפים. הם כבר לא מתחלפים".

יום קודם לכן, אחרי הפסילה בבג"ץ, כתב לפיד בעמוד הפייסבוק שלו: "ביטול חוק טל בבג"ץ הוא רק ההתחלה. הם ינסו לרמות אותנו, לקרוא לו בשם אחר, לשנות איזה סעיף שולי ולהעלות אותו שוב להצבעה, אבל לא ניתן להם! חוק טל הוא חוק כושל, לא מוסרי ולא תחוקתי, ואנחנו נשגיח עליהם בשבע עיניים ולא ניתן להם להפלות אותנו שוב לרעה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת