חשפה רומן בצה"ל - ופוטרה

אשת קבע התלוננה על כך שמפקדתה החדשה, קצינה בדרגת רב סרן, מתעללת בה. אולם, מפקד הבסיס תמך במפקדת ובסופו של דבר, פוטרה הנגדת. עיתון "ידיעות אחרונות" מפרסם הבוקר כי הנגדת קבלה על ההחלטה ואף טענה שמתקיים רומן בין מפקד הבסיס לקצינה. במשך שנה נאבקה במערכת ולבסוף הסתבר כי טענותיה נכונות - והיא הוחזרה לעבוד

פוטרה בגלל תלונה נגד קצינה. ארכיון (חדשות 2)

טלנובלה בצבא ההגנה לישראל: אשת קבע בדרגת רב סמל מתקדם התלוננה בפני מפקד בסיס ההדרכה בו שירתה על התעללות נפשית מצד קצינת שלישות ששירתה עמה, אך משום שמפקד הבסיס, קצין בדרגת אל"מ, גיבה את הקצינה - היא פוטרה מתפקידה. אולם, הסיפור מסובך עוד יותר. כתבי "ידיעות אחרונות" יוסי יהושוע וראובן וייס מפרסמים הבוקר כי הנגדת קבלה על ההחלטה וטענה כי בין מפקד הבסיס לקצינת השלישות מתנהל רומן.

הנגדת טענה כי מרגע שנכנסה לתפקידה כמפקדת שלה, החלה קצינת השלישות להתעמר בה ולהתעלל בה נפשית, וכי הסיבה לגיבוי שהיא מקבלת ממפקד הבסיס הוא קשר רומנטי בין השניים. בתחילה, תלונתה של הנגדת לא התקבלה, משום שמפקד הבסיס הכחיש את קיום הרומן בפני קצין החיל, שאף נזף בנגדת על כך שהעלתה את הטענה. בכל זאת, הנגדת לא התכוונה לוותר ובאמצעות עורכי דינה, הגישה ערעור מקיף לוועדת הערר של משרתי הקבע, גוף המשמש כבין דין לעבודה עבור אנשי קבע.

במהלך הדיון בערעור, נחשף כי טענותיה של הנגדת היו מוצדקות לאורך כל הדרך ואכן קיימת מערכת יחסים אישית בין מפקדה וקצינת השלישות - שאף עומדים להינשא. בעקבות הגילוי, העביר קצין החיל חוות דעת מתוקנת לנציב קבילות החיילים, שבעקבותיה נאלצו בצה"ל לקבל את הנגדת בחזרה לעבודתה. הנגדת, שבמשך 17 שנות שירותה זכתה לשבחים רבים ולתעודות הצטיינות, תחזור לשירות צבאי והשנה בה בילתה בפיטורין תתוקן לשנת חופשה ללא תשלום, כך שזכויותיה לא ייפגעו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת