הרמטכ"ל: "כולם יכולים וצריכים לשרת - זהו כורח המציאות"

בטקס לזכרו של רב-סרן איתן בלחסן ז"ל שהתקיים בצפון הארץ, התייחס הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ לסוגיית גיוס המגזרים השונים לצה"ל והבהיר כי "כולים צריכים לשרת ויש מקום לכל אחד". עוד הדגיש: המציאות בה הרוב משרת - עלולה להשתנות וצריכים להיום מוטרדים מזה

הרמטכ"ל בני גנץ התייחס היום לסוגיית גיוס מגזרים שונים לצה"ל וביטול "חוק טל" אמש בבג"ץ, במהלך טקס שהתקיים בתל-חי לזכרו של רב-סרן איתן בלחסן ז"ל. "נמצא את הדרך לשלב את כולם בצבא, השירות הצבאי הוא הכרחי לישראל ולא אלטרנטיבה אפשרית", אמר גנץ. "כולם יכולים וצריכים לשרת - זהו כורח המציאות".

באירוע השתתפו מאות תלמידים של מכינות קדם צבאיות העומדים בפני גיוס לצה"ל. במהלך דבריו הדגיש גנץ את חשיבות השירות המשותף בצה"ל: "האתגרים במזרח התיכון השתנו, מה שאסור שישתנה זו המחויבות שלנו לעצמנו ולעשייה שלנו. האתגרים הביטחוניים אינם היחידים במדינת ישראל, אבל הם בתוקף - פעילים, נוכחים ומאיימים". הרמטכ"ל הדגיש כי "בצבא יהיה לכל אחד מקום לשרת ואין סיבה שנשים לא תשרתנה בכל מקום שהן יכולות".

גנץ הבהיר כי "אין לנו כוונה להשפיע על אמונותיו או השקפותיו של מי שמתגייס לצה"ל ונתחשב איפה שאפשר. לא יהיו חטיבות נפרדות למגזרים שונים, הממלכתיות היא הגורם המוביל בצה"ל". בסיכום דבריו אמר כי "בקרב המתגייסים יש מגמה הולכת ומתמשכת של אנשים שרוצים לעשות יותר, אבל במקביל יש גם ירידה באחוז המתגייסים. המציאות בה הרוב משרת - עלולה להשתנות ומדינת ישראל צריכה להיות מוטרדת מהמציאות הזו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת