חברו של אבו סיסי: "הוא הוברח לארץ בארון מתים"

אחד מחבריו של בכיר חמאס המוחזק בישראל ונאשם בשורת עבירות ביטחוניות חמורות, מספר את אשר שמע ממנו על המבצע להבאתו לארץ. "הוא נלקח לווילה כפות ועם כיסוי על העיניים, עבר עינויים, תוחקר על שליט, ולאחר מכן הוכנס לארון מתים והועבר לשדה התעופה", הוא אומר. "גם יורם כהן נכח בחקירה"

כך נחטף איש החמאס מאוקראינה: דיראר אבו סיסי, מהנדס בתחנת הכוח ברצועת עזה שנעצר על פי פרסומים זרים במהלך נסיעתו ברכבת באוקראינה, הובא לישראל והוגש נגדו כתב אישום חמור באשמת פעילות טרור - מספר כיצד לטענתו נחטף על ידי אנשי המוסד הישראלי באוקראינה והובא לישראל בארון קבורה.

אחד מחבריו של אבו סיסי לתא המעצר, אשר שוחרר במסגרת עסקת שליט, שוחח בימים האחרונים עם עיתונאים פלסטיניים וסיפר להם את אשר שמע מאבו סיסי עצמו - על הדרך שעשה מאוקראינה לחדר החקירות בישראל. קטעים מעדויות אלו מפורסמים בבלוג של הבלוגר היהודי ריצ'ארד סילברסטיין.

לפי העדות, לאחר שאיבד אבו סיסי את הכרתו, הוא מצא עצמו קשור וכשעיניו מכוסות בכלי רכב שאותו לא הכיר. "הוא נלקח לווילה, שם הופתע לפגוש שבעה חוקרים שלא נראו לו אוקראינים", סיפר חברו של אבו סיסי. "אחד מהם דיבר ערבית, ואמר לו שכולם מהמודיעין הישראלי. הוא היה קשור לכיסא ואפילו יורם כהן (אז בתפקיד סגן ראש השב"כ) הגיע למקום. הם חקרו אותו על גלעד שליט ועל קשריו עם גדודי 'עז א-דין אל-קסאם'".

לדברי חברו של אבו סיסי, זה אמר להם בחקירתו: "זה היה עינוי אלים. הוכיתי קשות בחזה ובפניי. שמעתי קולות של צרחות. להערכתי, זה נמשך בין חמש לשש שעות". לאחר מכן, על פי העדות, הושאר אבו סיסי בכסאו - עד שהגיע אדם נוסף שקשר את ידיו וכיסה את עיניו פעם נוספת, הכניס אותו לארון מתים שננעל והועבר לנמל התעופה בקייב.

חברות בארגון טרור, מאות עבירות של ניסיון רצח

ראש השב"כ יורם כהן. השתתף במבצע? (חדשות 2)
בבלוג בו הוצגו העדויות, טוען סילברסטיין כי אלו לא אומתו ואין להם אישור משום גורם אחר. "למעשה", מצטיין סילברסטיין, "הגיוני יותר שדווקא המוסד הוא שביצע את הפעולה הזאת. קשה לי להאמין שיורם כהן נסע לאוקראינה לשם כך".

באפריל בשנה שעברה הוגש כתב אישום חמור נגד אבו סיסי בבית המשפט המחוזי בבאר שבע. הוא מואשם בתשעה אישומים בעבירות של פעילות בארגון טרור, מאות עבירות של ניסיון רצח, וקשירת קשר לפשע בעבירות של רצח וייצור נשק.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד מורן גז מפרקליטות מחוז דרום, החל משנת 2002 עסק אבו סיסי במערך פיתוח הטילים אשר משוגרים על ידי החמאס לתחומי מדינת ישראל, בהגדלת טווח הירי שלהם, וכן בפיתוח יכולת חדירות הטילים לפלדה, על מנת שיוכלו לחדור כלים משוריינים של צה"ל, וזאת בכדי לפגוע בחיילים. כמו כן, ניהל אבו סיסי את האקדמיה הצבאית של ארגון החמאס שהוקמה לאחר מבצע "עופרת יצוקה", כחלק מלקחי המלחמה של ארגון החמאס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת