הנשק החדש של לוחמי האש

במהלך טקס סיום הכשרת היחידה ערכו הלוחמים הדגמה של יכולתם של האופנועים, שבעזרתם הסתערו על מכונית בוערת וכיבו אותה בזרנוק שנמצא בארגז האחורי. היחידה החדשה, המונה בינתיים עשרה לוחמים ושלושה אופנועים, תפעל בעיקר בזירות אירועים אליהן הגישה קשה יותר, כמו תאונות דרכים

הכירו את יחידת אופנועי הכיבוי: בבית הספר לכבאות והצלה בראשון לציון סיימו היום (חמישי) עשרה לוחמי אש את הכשרתם לשירות ביחידה החדשה, המונה כעת שלושה אופנועים חדשים. במהלך טקס הסיום ערכו הלוחמים הדגמה של יכולות הכיבוי והחילוץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהדגמה רכבו הלוחמים על גבי האופנועים לעבר רכב שעלה באש. הם הוציאו את זרנוק הכיבוי מתוך תא המטען של האופנוע והסתערו על המכונית.

האופנועים, מדגם G650 של BMW, מצוידים במערכות כיבוי וחילוץ הכוללות בין השאר צינור כיבוי, גוף תאורה, וכלי חיתוך ברזל.

יחידת אופנועי הכיבוי הוקמה ביוזמת הנציב רב-טפסר שחר איילון במטרה לתת מענה ראשוני מהיר במיוחד באירועי תאונות דרכים. רכבי הכיבוי מתקשים לא אחת להגיע במהירות לזירות של תאונות דרכים בשל עומסי תנועה.

לאופנוע, לעומת זאת, עבירות גבוהה ושני רוכבים שיגיעו בו זמנית לזירת תאונה יוכלו לפעול מהר יותר לחילוץ הנפגעים וגם לכיבוי במידה והרכב עולה באש. בנוסף יפעלו האופנועים במתארים נוספים בהם הם ישמשו כמכפלת כוח תוך שימוש ביתרונם היחסי למשל במרכזי ערים או שכונות צפופות.