פרטים חדשים על מטען הרסס בדרום: "היה גורם לנזק רב מאוד"

שעות לאחר נטרולו של מטען החבלה רב העוצמה שנחשף הבוקר על גבול ישראל-מצרים, מתברר כי לו היה מתפוצץ בישראל – היה גורם לנפגעים רבים מאוד. מבדיקתו טרם נטרולו עולה כי מדובר במטען רסס, בעל מכשיר הפעלה סלולרי

מטען החבלה שנחשף הבוקר על ידי כוח צה"ל על גבול ישראל-מצרים, עשוי היה לגרום לנזק רב לו היה מתפוצץ בישראל - כך עולה מבדיקה ראשונית של המבנה המכני של המטען. גורם ביטחוני ששוחח עם חדשות 2 באינטרנט אומר כי אם המטען היה מגיע ליעדו ומתפוצץ בקרבת אוכלוסיה או בתי מגורים, "היו נפגעים רבים מאוד".

בשעות הצהריים נוטרל המטען על ידי אנשי היחידה לסילוק פצצות של יחידת יהל"ם. מבדיקת המטען בטרם פיצוצו עולה כי מדובר במטען רסס בו היה מכשיר הפעלה סלולרי. הוא נמצא בצד הישראלי של הגדר - ולאחר מספר שעות פוצץ באופן מבוקר.

חשיפת המטען בוצעה במהלך פעילות לסיכול הברחות בגבול. במהלך פעילות לילית לאיתור מבריחים מדרום למעבר כרם שלום, על גבול ישראל-מצרים, זיהה כוח צה"ל אדם המשליך תיק חשוד ונמלט מהמקום. בסריקות שהתבצעו בשעות הבוקר התברר כי מדובר בתיק נפץ שהכיל מטען רב עוצמה.

גורמים צבאיים אמרו לחדשות 2 כי עדיין לא ברור מה הייתה מטרת הברחת המטען: האם לפגוע בחיילי צה"ל המפטרלים בשגרה לאורך הגבול, או להבריח את המטען לתוך שטחי ישראל - ולהתפוצץ בתוך שטחי ישראל.

בסופ"ש: RPG ומטען נפץ נגד כוח צה"ל

בסוף השבוע נרשמו שתי תקריות חמורות בגבול ישראל-עזה: חוליית מחבלים ירתה בערב יום שישי טילי RPG נגד טנקים לעבר חיילי צה"ל שפעלו סמוך לרצועת עזה ואף הפעילה מטען נפץ. נזק נגרם לגדר המערכת, אך לא היו נפגעים בתקרית. כוח צה"ל השיב בירי טנקים לרצועת עזה.

מדובר צה"ל נמסר כי "צה"ל רואה בחומרה את פעולות הטרור הללו, שמטרתן לפגוע בתושבי וביישובי מדינת ישראל. ארגון הטרור חמא"ס, אשר מבצע פעולות טרור נגד מדינת ישראל, מסכן את תושבי רצועת עזה ויישא באחריות לכל פעולה עתידית בה יבחר צה"ל לנקוט על מנת להסיר את איום הטרור ולהשיב את השקט היחסי לאזור". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת