צה"ל נלחם בעלייה במספר הפטורים

בתקופה האחרונה יותר ויותר חיילים מזייפים פטורים או משתמשים באישורי פטורים לא תקינים ובצה"ל מנסים להימנע מהתגברות התופעה. ראש ענף המשטר והמשמעת הפיץ הנחיות מחודשות. בין ההנחיות: אין זקן צרפתי והפטור ממדי עבודה (ב') לא תקין. חיילים? תתכוננו לדוחות והקפדה

חיילים? סוף לזקן הצרפתי (רויטרס)

צבא הפטורים: בצה"ל מזהים כי בשנה האחרונה על מספר הפטורים בצה"ל, במיוחד אלה שמשפיעים על ההופעה והנראות של החיילים. ראש ענף משטר ומשמעת הפיץ אגרת בנושא שפורסמה באתר צה"ל בה הוא מחדד את הפטורים. "הנושא עלה במספר שיחות עם נגדי המשמעת בצה"ל וכן בדואר אלקטרוני "עם פטורים מוזרים ויצירתיים, שחלקם הגדול ניתן שלא בסמכות הרופא", כתב סא"ל משה אברהם.

ההנחיות מתייחסות לפטורים מנעליים צבאיות שיינתנו רק עד שלושה חודשים, פטור מגילוח שיינתן רק על ידי רופא ולמשך שבועיים בלבד וכן ציין כי הפטור שמאפשר לנוע על מדי עבודה (ב') אינו תקין לחלוטין ומענה יינתן באמצעות מדי א' שעושיים מכותנה ולא מדקרון. עוד ציין כי לא יאפשר לחיילים ללכת עם זקן צרפתי.

"פטורים שאינם עולים בקנה אחד עם פקודות הצבא"

"קיימים רופאים שנותנים פטורים שלא בסמכותם, ועלינו לתקן את המצב הזה", הדגיש סא"ל אברהם. "יש פטורים שאינם עולים בקנה אחד עם פקודות הצבא, ולכן הוצאתי הנחייה שתרענן את הפקודות ותבהיר מה מותר ומה אסור".

לאור תופעת זיוף הפטורים הודגש כי פטור שאינו חתום בחתימה ובחותמת לא יכובד. "חובה לבדוק כל חשד ולטפל בהתאם לפקודות", ציין סא"ל אברהם שסיכם כי כל פטור "בעייתי" ייבדק על ידו אישית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת