סוכל פיגוע: מטען נפץ רב עוצמה נחשף בגבול ישראל-מצרים

הניסיונות להוציא לפועל פיגועי טרור קשים דרך גבול ישראל-מצרים נמשכים: מטען חבלה רב עוצמה נחשף הבוקר על ידי כוח צה"ל, לאחר שהושלך הלילה בתיק שנשאו מבריחים בגבול ואשר הצליחו להימלט. חבלני משטרה וצה"ל פוצצו אותו באופן מבוקר. עדיין לא ברור לאיזה צורך מבצעי נועד המטען - פגיעה בכוח צה"ל או הברחה לתוך עזה

סוכל פיגוע תופת נגד כוחות צה"ל על גבול הרצועה. מטען רב עוצמה נחשף הבוקר בגדר המערכת מדרום למעבר כרם שלום, בסמוך לגבול ישראל-מצרים. חבלני משטרה וצה"ל פוצצו אותו באופן מבוקר. חשיפת המטען בוצעה במהלך פעילות לסיכול הברחות בגבול.

במהלך פעילות לילית לאיתור מבריחים מדרום למעבר כרם שלום, על גבול ישראל-מצרים, זיהה כוח צה"ל אדם המשליך תיק חשוד ונמלט מהמקום. בסריקות שהתבצעו בשעות הבוקר התברר כי מדובר בתיק נפץ שהכיל מטען רב עוצמה.

גורמים צבאיים אמרו לחדשות 2 כי עדיין לא ברור מה הייתה מטרת הברחת המטען: האם לפגוע בחיילי צה"ל המפטרלים בשגרה לאורך הגבול, או להבריח את המטען לתוך שטחי ישראל - ולהתפוצץ בתוך שטחי ישראל.

בסופ"ש: RPG ומטען נפץ נגד כוח צה"ל

בסוף השבוע נרשמו שתי תקריות חמורות בגבול ישראל-עזה: חוליית מחבלים ירתה בערב יום שישי טילי RPG נגד טנקים לעבר חיילי צה"ל שפעלו סמוך לרצועת עזה ואף הפעילה מטען נפץ. נזק נגרם לגדר המערכת, אך לא היו נפגעים בתקרית. כוח צה"ל השיב בירי טנקים לרצועת עזה.

מדובר צה"ל נמסר כי "צה"ל רואה בחומרה את פעולות הטרור הללו, שמטרתן לפגוע בתושבי וביישובי מדינת ישראל. ארגון הטרור חמא"ס, אשר מבצע פעולות טרור נגד מדינת ישראל, מסכן את תושבי רצועת עזה ויישא באחריות לכל פעולה עתידית בה יבחר צה"ל לנקוט על מנת להסיר את איום הטרור ולהשיב את השקט היחסי לאזור". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת